Co dalej z nielegalnym muralem na Ostrowie Tumskim? Miał zniknąć!

Kilka miesięcy temu na Ostrowie Tumskim powstał mural z wizerunkiem Jana Pawła II. Zgodnie z ustaleniami lokalnych dziennikarzy, powstał bez specjalnych zezwoleń i zgodnie z obowiązującym prawem, miał być zamalowany. Jednak mural wciąż jest widoczny.

Mural o którym mowa, z wizerunkiem Jana Pawła II wciąż można oglądać przy wjeździe z Ostrowa Tumskiego, na klasztorze. Kolorystycznie utrzymany w barwach Śląska Wrocław, zielono-biało-czerwonych, wraz z herbem klubu oraz Rzeczypospolitej. Jak wynika z ustaleń, autorami muralu jest grupa kibicowska Ultravaganza. Powstanie tego malowidła jednak nie skonsultowano z miejskim konserwatorem zabytków.

Od początku roku, wrocławskie zabytki pozostają pod zarządem wojewódzkim, dlatego też kibice przed zrobieniem muralu, powinni skonsultować się z wojewódzkim konserwatorem zabytków. Jednak nic takiego się nie wydarzyło. Co więcej, wojewódzka jednostka organizacyjna nie wie nic o kłopotach z muralem. Dokumenty w tej sprawie musiały więc od kilku miesięcy nie wpłynąć na biurka urzędników wojewódzkich.