Czy UrbanCard wróci do Wrocławia? Jest coraz więcej wątpliwości!

Połączenie biletów autobusowych, tramwajowych i kolejowych to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy podróżują kilkoma środkami komunikacji. Dojeżdżając z obrzeży Wrocławia, czasem trzeba poruszać się i pociągiem i tramwajem. Jednak od czerwca 2021 jest to niemożliwe. I wydaje się, że niewiele w tej sprawie się zmieni.

W czerwcu 2021 roku wygasła umowa między miastem Wrocław a spółkami Koleje Dolnośląskie i Polregio. Na mocy tego porozumienia możliwe było poruszanie się zarówno pociągami jak i komunikacją miejską i to na jednym bilecie. Obecnie jest to jednak niemożliwe. Zarówno miasto jak i spółki kolejarskie wyrażają chęć powrotu do dawnego sposobu podróżowania, jednak każde z nich przedstawia inne warunki.

Kiedy wydawało się, że porozumienie jest już blisko, pojawiły się znaczące rozbieżności w kwestii rozliczania biletów. Według nowych zasad, z Urban Card mogłyby korzystać tylko osoby mające bilet ważny conajmniej 7 dni a nie 24 godziny. Do tego osoby te muszą mieć kartę Nasz Wrocław i być mieszkańcami Wrocławia. Jednak docelowo chciano, aby z opcji Urban Card mogli korzystać wszyscy, łącznie z przybywającymi do miasta turystami.

Kwestie te mają być przedmiotem rozmów na najbliższym spotkaniu obu stron.