Czym się sugerować wybierając solidne listwy przypodłogowe do pokoju dziecięcego?

Każdy rodzic uświadamia sobie, że aranżacja przestrzeni dla malucha to spore wyzwanie. To wielofunkcyjne miejsce, które zazwyczaj pełni role toru przeszkód, miejsca dla lalek oraz odpoczynku. Dlatego stawiając na różnorodne elementy aranżacyjne, w tym także listwy przypodłogowe powinniśmy postawić na ich dobrą jakość.

Czy listwy podłogowe są konieczne?

Na początek warto przemyśleć, czemu nie warto rezygnować z listew przypodłogowych planując wystrój pomieszczenia dla swojego malucha. Podstawowym zadaniem listew jest właściwa izolacja podłóg, zarówno przed kurzem, piaskiem jak i wilgocią. Listwy przypodłogowe dobrze ukrywają szczelinę dylatacyjną, która powstaje podczas montażu podłogi. W takim przypadku właściwa jest ochrona paneli nawet o dobrej jakości płyty MDF — podłogi w dużej mierze są właściwie impregnowane i zabezpieczane wodoodpornymi woskami na powierzchni oraz zamkach, jednak jeśli wilgoć oraz zabrudzenia przedostaną się przez szczelinę dylatacyjną, może powodować to trzeszczenie i nieestetyczne wybrzuszanie się podłogi. Wówczas rozwiązaniem problemu będzie kosztowne zastąpienie podłogi na nową.

Listwy mają także wielką rolę w ochronie ściany. Zważając na małych artystów, nie okiełznają malunków powstałych za pomocą kredek lub mazaków, jednak będą sprawowały skuteczną ochronę przed uderzeniami. Listwy podłogowe dają gwarancję fantastyczne wykończenie podłogi oraz skutecznie chronią ścianę przed usterkami.

Następnym, bardzo ważnym punktem jest bezpieczeństwo — prawidłowo wyprofilowana listwa przypodłogowa daje możliwość korzystne schowanie, przewodów oraz wszelkiej elektroniki i instalacji. Kable schowane za materiałem nie wzbudzą ciekawości maluchów, zapewniając bezpieczeństwo podczas zabawy.

Jakie listwy przypodłogowe wybrać do pokoju dziecka?

Dostępne na rynku listwy wykonane są z różnorodnych materiałów, o artystycznych formach i nietuzinkowych strukturach. Które z nich nadają się zatem do pomieszczenia przeznaczonego dla naszego dziecka?

Stawiamy na gładkie, o prostym przekroju. Głównym czynnikiem jest tu sprawność w sprzątaniu listew. W pokoju dziecięcym należy wziąć pod uwagę, że możemy spodziewać się wszystkiego. Dlatego też dla rodziców, którzy cenią sobie czystość, sztukateria o prostym przekroju, bez dodatkowych żłobień i ornamentacyjnych wzorów to doskonały wybór. Dodatkowo listwa przypodłogowa od Mardom wykazuje się wysoką odpornością na wilgoć. Właściwości wodoodporne listwy gwarantują perfekcyjny wygląd listew przypodłogowych nawet w momencie długotrwałego kontaktu z wodą, co daje możliwość zachowania prawidłowego wyglądu podczas niechcianego zalania.

Wybierając listwy przypodłogowe, należy postawić na wysokiej jakości trwałe materiały. Sztukateria do pokoju dziecięcego ma za zadanie być odporna na zdarzające się uderzenia podczas figli czy sprzątania, ale również być wytrzymała na dziecięcą ciekawość. Jak wiemy dzieci, mogą w każdej chwili wpaść na pomysł przetestowania sztukaterii — kiepska, ulegnie licznym zagnieceniom oraz deformacji. Zważając na aspekt wizualny, a także bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli za listwami ukryta jest jakakolwiek elektryka, musimy zakupić produkty o dobrej jakości, odporne na uderzenia. Takie właśnie są listwy podłogowe Mardom Decor — wytrwały materiał PolyForce wraz z połączeniem nowoczesnej technologii ScratchShield®, która maksymalnie utwardza powierzchnię, co powoduje, że sztukateria jest wyjątkowo wytrzymała. Wytrzymałość materiału zapewnia ochronę nie tylko przed uderzeniami, lecz także przed intensywnymi zarysowaniami takimi jak nożyczki.

Aranżacja pokoju dziecięcego

Wybierając sztukaterię do pokoju dziecka, pragniemy, aby była użyteczna, ale również pasująca do reszty wnętrza — również na kolejne lata. Czym zatem się sugerować?

Rozmiar pomieszczenia, a wielkość listew przypodłogowych

Powinniśmy dobrać listwę zgodnie z wymiarami pomieszczenia. Duży pokój zachowa równowagę jeśli wstawimy do niego listwę od 10 cm oraz powyżej. W przypadku średniego pomieszczenia proponujemy listwy w przedziale 10 – 6 cm, a dla niewielkiego metrażu sprawdzą się listwy poniżej 6 cm. Trzymając się tej zasady zachowamy ład w pokoju i prawidłowo wyrównamy proporcje.

Zmiana koloru ścian, a listwa przypodłogowa

Zamieszczając listwy przypodłogowe w naszych pokojach, chcemy, aby sprawowały się jak najdłużej. Dorastanie naszych pociech, jednak sprawi, że na pewnym etapie remont będzie nieunikniony. Listwy od Mardom Decor można dowolnie malować, dostosowując kolor do zmieniających się upodobań. Bez obaw można zastosować dokładnie tę samą farbę, którą zostały pokryte wcześniej ściany. Warto wówczas pamiętać o zakupie farby na bazie wody. Listwy Mardom Decor pokryte są zabezpieczającym primerem o właściwościach wygładzających, który ulepsza malowanie i wzmacnia przyczepność pigmentu do listwy. Dzięki tej funkcji, można wielokrotnie zmieniać wygląd swojego pomieszczenia.

Białe listwy przypodłogowe

Wybierając listwy do pokoju dziecięcego, możemy wybrać ponadczasowy klasyk, który będzie pasował do każdego koloru, niezależnie od zmiany dekoracji wnętrza. Biała listwa przypodłogowa to doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się nie tylko w pokoju dziecięcym, ale również całym mieszkaniu do perfekcyjnego wykończenia podłogi. W ofercie Mardom Decor umieszczona została kolekcja listew przypodłogowych Premium, które fabrycznie pokryto ekskluzywną, satynową powłoką, która nadaje sztukaterii pięknego, śnieżnobiałego koloru. Listwy są doskonale zabezpieczone oraz gotowe do montażu. To perfekcyjny wybór, który sprawdzi się każdym wnętrzu.

https://mardomdecor.com/