Dramatyczne wydarzenia na stacji Wrocław-Grabiszyn: pociąg potrącił młodego mężczyznę

Do tragicznego wypadku doszło na terenie stacji kolejowej Wrocław-Grabiszyn w środku dnia. Młody człowiek został potrącony przez pociąg należący do Kolei Dolnośląskich. Na miejscu wypadku pracują już służby ratunkowe oraz prowadzone są czynności prokuratorskie. Powstałe opóźnienia w ruchu pociągów są znaczne.

Koleje Dolnośląskie zaznaczyły, że ruch kolejowy jest możliwy, ale tylko po jednym torze. Wszystko to dzieje się po incydencie, który miał miejsce po godzinie 15. Pierwsze doniesienia policji sugerują, że ofiarą jest młody mężczyzna, który przekraczał tory w miejscu niewłaściwym – kilkaset metrów od ulicy Krzemienieckiej. Komunikaty z Kolei Dolnośląskich informują, że ruch na obu torach został przerwany i pociągi jadące zarówno do Kat Wrocławskich, Wałbrzychu jak i Jeleniej Góry są kierowane objazdem przez stację Wrocław Gądów.

Proszę oczekiwać poważnych opóźnień – ostrzega Andrzej Padniewski, przedstawiciel Kolei Dolnośląskich. Przeprasza za wszelkie niedogodności, dodając, że obecnie nie są jeszcze znane okoliczności tego tragicznego wypadku. W miejscu zdarzenia pracuje prokuratura i prace te potrwają jeszcze przez kilka najbliższych godzin.

W związku z tym wydarzeniem, pociąg o numerze 69281 kursujący na trasie Wrocław Główny 15:07 – Szklarska Poręba 18:25 między stacjami Wrocław Zachodni a Smolec został zastąpiony przez autobusową komunikację zastępczą. Od stacji Smolec, pasażerowie kontynuują swoją podróż kolejnymi pociągami do Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby Górnej.