Dynamiczny rozwój nowonarodzonego manata w Zoo we Wrocławiu

Początki życia manata karaibskiego, który niedawno przyszedł na świat w Ogrodzie Zoologicznym we Wrocławiu, są pełne energii i entuzjazmu. Mały osiołek morski z wprawą porusza się pod wodą i z każdym dniem staje się coraz większy. Urodzony w naturalnym środowisku dla swojego gatunku – wodzie, mały manat może pochwalić się pierwszymi chwilami życia uwiecznionymi na filmie, który można znaleźć poniżej. Co więcej, nie przegap naszej galerii zdjęć prezentującej proces karmienia tego małego stworzenia butelką.

Najmłodszy przedstawiciel manatów karaibskich, urodzony 26 września, nosi męską płeć i jest piątym przedstawicielem swojego gatunku, który ujrzał światło dzienne we wrocławskim zoo. Warto podkreślić, że jest to jedyny plac w Polsce, gdzie istnieje możliwość obserwowania tych niezwykłych ssaków.

Pracownicy ogrodu zoologicznego mieli unikalną możliwość utrwalenia na filmie akcji porodu najnowszego członka stada manatów.

Abel, matka najmłodszego manata karaibskiego we Wrocławiu, przybyła z Singapuru do Polski w 2017 roku. Wrześniowy potomek jest jej drugim synem. Jej starszy syn nosi imię Ambroży. Zgodnie z tradycją, imię nowonarodzonego manata – tzw. cielaka – również będzie zaczynać się na literę A, tak jak imię jego matki.