Ekologiczna przemiana we wrocławskim transporcie miejskim: flota MPK wzbogaca się o nowe elektryczne autobusy

Wrocławska flota Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego (MPK) poszerzyła się o dziewięć nowo zakupionych autobusów elektrycznych – Mercedes-Benz e-Citaro G. Nabywanie tych ekologicznych pojazdów jest częścią umowy, którą MPK zawarło z firmą EvoBus Polska w marcu poprzedniego roku. Warto wspomnieć, że pierwszy z tych nowoczesnych „elektryków” dojechał do Wrocławia pod koniec sierpnia bieżącego roku.

Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, nie kryje satysfakcji z tego postępu. Jak podkreśla, jest to istotny krok naprzód dla komunikacji miejskiej w Wrocławiu. Aktualnie na drogach miasta porusza się już dziewięć autobusów zasilanych energią elektryczną, a plany przewidują zwiększenie tej liczby do trzynastu do końca tego roku. Te ekologiczne pojazdy obsługują linię „K”, która dzięki temu stała się pierwszą w mieście całkowicie zieloną, bezemisyjną linią autobusową – dodaje Sutryk.

Witold Woźny, prezes MPK Wrocław, tłumaczy, że inwestycja w e-autobusy to kolejne działanie w ramach „taborowej rewolucji”, która ma miejsce we wrocławskim transporcie miejskim. Podkreśla, iż celem MPK jest stworzenie nowoczesnej, ekologicznej i dostępnej komunikacji miejskiej. Bezpieczeństwo i komfort pasażerów są absolutnym priorytetem, ale równie istotne jest dbanie o środowisko – mówi prezes Woźny.