Elektryczna rewolucja na drogach Wrocławia – flota MPK rozrasta się o nowe autobusy Mercedes-Benz e-Citaro G

Flota komunikacji miejskiej we Wrocławiu zasiliła się kolejnymi nowoczesnymi jednostkami – dziewięcioma autobusami elektrycznymi marki Mercedes-Benz e-Citaro G. Te postępowe pojazdy zasiliły tabor wrocławskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego (MPK) na mocy umowy, którą przedsiębiorstwo podpisało w marcu poprzedniego roku z firmą EvoBus Polska. Pierwszy z zamówionych autobusów elektrycznych dotarł do stolicy Dolnego Śląska pod koniec sierpnia bieżącego roku.

Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, podkreśla, że ten krok ma ogromne znaczenie dla rozwoju miejskiego transportu publicznego. Miasto Wrocław posiada już dziewięć elektrycznych autobusów, a planowane jest, że do końca bieżącego roku ich liczba wzrośnie do 13. Autobusy te obsługują linię „K”, co czyni ją pierwszą w mieście linią całkowicie wolną od emisji spalin i zarazem ekologiczną.

Dodatkowe autobusy elektryczne to kolejny krok w realizacji strategii zmian w taborze MPK Wrocław. Witold Woźny, prezes MPK Wrocław, twierdzi, że celem firmy jest stworzenie nowoczesnej, niskoemisyjnej i dostępnej dla wszystkich komunikacji miejskiej. Firma stawia na bezpieczeństwo i komfort podróżujących, ale także nie zapomina o trosce o środowisko naturalne.

Autobusy Mercedes eCitaro G są zasilane energią elektryczną i oferują przestronne i nowoczesne wnętrze. Mogą one pomieścić 41 pasażerów na miejscach siedzących oraz dodatkowe 75 osób podróżujących na stojąco. Autobusy te są w pełni niskopodłogowe, dzięki czemu zapewniają wygodę i bezpieczeństwo podróży również osobom o ograniczonej mobilności.