Elektryk – natychmiastowa pomoc i wsparcie na co dzień

Trudno wyobrazić sobie codzienność bez prądu. Awaria instalacji elektrycznej zawsze pojawia się w złym momencie, dlatego tak ważne jest, aby usunąć ją możliwie najszybciej. Najlepiej, aby każdej usterce przyjrzał się specjalista, który profesjonalnie oceni najlepszą metodę naprawy. Warto mieć na uwadze, że awaria instalacji elektrycznej może być zagrożeniem dla zdrowia oraz dla życia, dlatego nie powinno się zwlekać z wezwaniem specjalistów, ani próbować dokonywać napraw na własną rękę.

Elektryk – nagła awaria instalacji elektrycznej

Zajmujemy się kompleksowymi usługami elektrycznymi: od drobnych napraw, przez pomiary elektryczne, aż po poważne inwestycje. Zajmujemy się projektowaniem, wykonaniem oraz modernizacją instalacji elektrycznych w budynkach o przeznaczeniu mieszkalnym oraz przemysłowym. Potrzebujesz dokonać wymiany instalacji elektrycznej lub zamontować sprzęt elektryczny? Elektryk z firmy Klaumar zajmie się wszelkimi pracami związanymi z elektryką w Twoim domu. W naszym zakresie leżą również zadania i naprawy związane z już istniejącą instalacją elektryczną oraz urządzeń elektrycznych. Działamy przez całą dobę i przez 7 dni w tygodniu, również w niedzielę oraz w święta.

Nasi fachowcy posiadają odpowiednie kwalifikacje, aby wykonywać wszelkie działania zgodnie ze sztuką oraz najwyższymi normami bezpieczeństwa. Wieloletnie doświadczenie jest poparte uprawnieniami SEP, licznymi kursami oraz praktyką. Jesteśmy oceniani przez klientów jako firma godna polecenia. Świadczymy usługi na obszarze Wrocławia oraz okolic. Usuwamy awarie na terenie całego Dolnego Śląska. Oferujemy konkurencyjne ceny usług i materiałów. Na wykonane prace oferujemy pisemną gwarancję.

Naprawiamy awarie instalacji elektrycznych przez całą dobę i przez cały tydzień.

Elektryk – zadba o sprawną instalację elektryczną

Obecne czasy wymagają stałych dostaw prądu. Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie podczas dłuższej awarii prądu. Jesteśmy przyzwyczajeni do stałych dostaw tego dobra, dlatego wszelkie usterki najlepiej usuwać od razu. Prąd jest potrzebny do sprawnego działania telewizji, komputera, lodówki, a także ogrzewania niezbędnego w okresie zimowym oraz pompy dbającej o stały dopływ wody do naszego domu. Najnowocześniejsza instalacja elektryczna charakteryzuje się dość wysokim poziomem bezpieczeństwa, mimo tego awaria może zaskoczyć bez względu na fachowo wykonaną elektrykę. Małe usterki pojawiają się stosunkowo często, duże rzadziej, ale jedne i drugie są uciążliwe. Należy je możliwie najszybciej usunąć, ponieważ prąd jest dobrem, które może być niebezpieczne i być zagrożeniem dla życia i zdrowia.

Ustalanie obszaru awarii w przypadku braku prądu

Niedziałające sprzęty w domu sprawiają, że odruchowo sprawdza się, czy w gniazdu jest prąd. Jeżeli nie, należy ustalić obszar awarii, aby móc zdecydować o kolejnych działaniach. Warto zweryfikować sytuację u sąsiadów, co podpowie czy awaria obejmuje tylko jedno mieszkanie czy kilka. Brak prądu na obszarze kilku mieszkań należy zgłosić do dystrybutora energii, ponieważ on odpowiada za usuwanie ewentualnych uszkodzeń sieci energetycznej.

Sprawdzanie bezpieczników w celu zapewnienia bezpieczeństwa

Brak prądu dotyczy tylko jednego mieszkania? Najczęściej jest winą przepalonego lub rozłączonego bezpiecznika, popularnie zwanego „korkiem”. Dotyczy to instalacji starszego typu, ponieważ w nowych występują wyłączniki nadmiarowoprądowe, czyli „eski”. Usuwanie tego typu usterki opiera się na wymianie uszkodzonego bezpiecznika w starej instalacji lub ponownym włączeniu eski, która została rozłączona w instalacji nowego typu. Polega to na podniesieniu małej dźwigni. Bezwzględnie nie powinno się naprawiać samodzielnie korka lub zastępować go drutem. Taka próba jest poważnym ryzykiem dla zdrowia i życia.

W przypadku awarii elektrycznej najlepiej od razu wezwać fachowca, który szybko i sprawnie zlikwiduje przyczynę usterki.

Brak prądu w instalacji elektrycznej a znalezienie przyczyny

Zanim podejmie się decyzję o przywróceniu napięcia w instalacji warto rozważyć ewentualne przyczyny, które mogły spowodować ten problem. Można wymienić tutaj przeciążenie sieci, którego przyczyną jest podłączenie zbyt dużej ilości urządzeń do jednego obwodu. Taki problem powoduje również zwarcie, spowodowane nieprawidłowym działaniem podłączonych do sieci sprzętów elektrycznych. Warto wezwać fachowca, aby sprawdził stan instalacji elektrycznej w całym domu. Ponowna inspekcja powinna zostać przeprowadzona po włączeniu bezpieczników.

Brak prądu w gniazdku mimo usunięciu usterek oraz przeprowadzeniu oględzin mieszkania świadczy o większej awarii. Bezwzględnie należy wyłączyć bezpieczniki i zadzwonić po fachowca. Również w sytuacji, gdy bezpieczniki opadają mimo ponownego włączenia. Nasza firma reaguje natychmiast i w kilka chwil pojawi się specjalista, który zajmie się kompleksowo awarią i zadba o bezpieczeństwo mieszkańców.

Pogotowie Elektryczne Wrocław 24h
ul. Zachodnia 10
53-644 Wrocław

TEL: 883 923 708
WWW: https://elektryk-wroclaw.pl/kontakt/