Gdzie kupić stację ładowania samochodu elektrycznego?

Kierowcy, którzy postanowili przesiąść się na pojazdy elektryczne, są zazwyczaj bardzo zadowoleni z takiej decyzji. Nowoczesne auta mają duże przyspieszenie, są bardziej ekologiczne w eksploatacji, a co najważniejsze, pozwalają obniżyć koszty związane z eksploatacją. Jedyną wadą, na którą skarżą się osoby jeżdżące elektrykami, jest to, że wciąż nie wszędzie dostępne są stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

  1. Stacje wallbox dla klientów indywidualnych
  2. Publiczne stacje ładowania samochodów elektrycznych
  3. Dlaczego warto kupować stacje ładowania u sprawdzonego dostawcy?

To jednak nie musi być problemem, szczególnie że takie stacje ładowania można kupić na własność i na przykład korzystać z nich przed domem lub miejscem pracy. Warto jednak wiedzieć, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze stacji ładowania, aby późniejsze ładowanie samochodu przebiegało bezproblemowo. Tego natomiast dowiesz się z naszego artykułu.

Stacje wallbox dla klientów indywidualnych

W sklepie internetowym sprzedającym stacje ładowania dostępne są rozwiązania dla osób, które chcą ładować auto przed własnym domem, jak i dla klientów biznesowych oraz instytucji, które potrzebują trwałych i niezawodnych stacji do użytku publicznego. Dużą popularnością cieszą się przede wszystkim domowe wallboxy, które pomimo atrakcyjnej ceny oferują dużą szybkość ładowania pojazdu. Niewielki rozmiar sprawia, że tego typu stację ładowania można łatwo zamontować i uniezależnić się od publicznych punktów, w których ładowane są samochody elektryczne.

Publiczne stacje ładowania samochodów elektrycznych

Oprócz osób, które używają elektrycznych pojazdów na co dzień, o tym, aby zakupić stacje ładowania samochodów elektrycznych, powinny pomyśleć również firmy i instytucje publiczne. W takim przypadku trzeba jednak wybrać stacje przystosowane do ciągłej pracy, ponieważ zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał skorzystać z okazji i podładować swój samochód elektryczny. Otwarte punkty ładowania mogą przyczynić się do zdobycia nowych klientów i podniosą prestiż firmy lub konkretnego miejsca.

Dlaczego warto kupować stacje ładowania u sprawdzonego dostawcy?

Niezależnie od tego, czy szukasz rozwiązań do użytku publicznego, czy też interesują cię rozwiązania wallbox dla osób prywatnych, stacje ładowania należy kupować wyłącznie u sprawdzonego dostawcy. Dzięki temu nie będzie żadnych problemów ze sprzętem, a w razie potrzeby istnieje możliwość skorzystania z autoryzowanego montażu oraz serwisu. To natomiast podniesie bezpieczeństwo całej stacji.