Weekend we Wrocławiu? A może… pod Wrocławiem? Propozycje aktywności w stolicy Dolnego Śląska i okolicy

W okresie letnim wielu z nas stara się jak najlepiej zagospodarować swój czas wolny, aby maksymalnie wypocząć. Planujemy urlopy, stawiamy na wspólne aktywności z rodziną i przyjaciółmi, ładujemy swoje baterie. Często pojawia się jednak pytanie – co robić na weekend? Bywa i tak, że brakuje nam inspiracji. Przygotowaliśmy więc kilka propozycji, które warto rozważyć w letnim czasie – i nie tylko!

Weekend we Wrocławiu 

Na co warto postawić w stolicy Dolnego Śląska? Jednym z ciekawszych pomysłów jest wizyta w Spa. Na terenie Wrocławia znajdziemy całkiem sporo obiektów oferujących wizytę Day Spa, czyli ofertę zabiegów bez noclegu – przyjeżdżamy rano, relaksujemy się cały dzień i wieczorem wracamy do domu. Dzięki szerokiemu wyborowi możemy dopasować oferty do swoich możliwości finansowych. Jest to ciekawa, niecodzienna opcja, a dodatkowo nie wiąże się z wyjazdem na drugi koniec Polski – w Spa we Wrocławiu możemy wypocząć tak samo jak wiele kilometrów od domu! 

Innym pomysłem, którego atutem jest niezależność od pogody, może być wizyta w aquaparku. Zabawa w wodzie i różnorodne baseny są świetnym sposobem na odprężenie, a opcja jest dostępna przez cały rok. Tym, dla których pomysł ten wydaje się być zbyt “zwykły”, polecamy wizytę we wrocławskim saunarium dostępnym w ramach kompleksu aquaparku – jest to świetna alternatywa dla pobytu w basenie bądź jacuzzi i doskonały sposób na odprężenie połączone z oczyszczaniem organizmu. 

Weekend pod Wrocławiem 

W okolicy stolicy Dolnego Śląska znajdziemy jednak wiele ciekawych miejsc na weekend, dzięki czemu spędzimy lato w ciekawy sposób i zadbamy o atrakcje dla całej rodziny. Co warto wziąć pod uwagę?

Góry Sowie

Odległość od Wrocławia: ok. 80 km, 1,5h drogi 

Jeden z najpiękniejszych i najbardziej tajemniczych zakątków Dolnego Śląska. Najstarsze pasmo Sudetów i jedne z najstarszych gór w Polsce. 

Góry Sowie stanowią gratkę dla miłośników tajemnic i II wojny światowej oraz dla wszystkich miłośników pieszych wędrówek oraz kolarstwa górskiego. Ich najwyższy szczyt, Wielka Sowa, ma 1015 m n.p.m., a na jego szczycie znajduje się wieża widokowa. Trasy w tych górach są zróżnicowane, dzięki czemu zarówno amatorzy, jak i bardziej zaprawieni w boju wędrowcy, znajdą coś dla siebie. 

Z Wrocławia warto kierować się w stronę Pieszyc oraz Jugowa. Na Przełęczy Jugowskiej znajdziemy parking oraz wiele miejsc, w których urządzimy rodzinny piknik bądź ognisko (pamiętajcie – ognisko można rozpalić tylko w wyznaczonych miejscach!). Wspaniałe miejsce na rodzinną niedzielę lub dwudniowy wyjazd wraz z noclegiem – w dwa dni możemy przespacerować się większością najważniejszych szlaków Gór Sowich. 

Arboretum w Wojsławicach 

Odległość od Wrocławia: ok. 60km, 1h drogi

Przepiękny ogród, w którym znajdziemy mnóstwo różnorodnej roślinności. Mnogość kolorowych kwiatów, krzewów i drzew zachwyca i prawdziwie relaksuje. Miejsce wspaniałe na rodzinne popołudnie pod Wrocławiem. Pięknie prezentuje się wiosną oraz latem. W lecie możliwe jest także zorganizowanie pikniku połączonego ze zbieraniem owoców – świetna atrakcja dla małych i dużych. 

Hotel z winnicą – Niemcza Wino & Spa

Odległość od Wrocławia: ok. 60 km, 1h drogi 

Czy wiecie, czym jest enoturystyka? Jest to gałąź turystyki połączona z winiarstwem i odkrywaniem jego tajników. A czy wiecie, że niedaleko Wrocławia znajduje się Dolnośląski Szlak Wina i Piwa? Jeśli nie, to już wiecie! 

Ciekawym miejscem do odwiedzenia na weekend pod Wrocławiem jest wchodząca w skład wspomnianego wyżej szlaku Winnica Niemczańska oraz znajdujący się tam Hotel Niemcza Wino & Spa. Świetne miejsce na weekend, dla par lub grupy przyjaciół (można ze zwierzętami). Na terenie obiektu znajduje się kort tenisowy, boisko, miejsce na grilla czy strefa Spa & Wellness wraz z basenem wewnętrznym i saunami. Warto zwrócić uwagę na zewnętrzną saunę z widokiem na las oraz zewnętrzne jacuzzi, które zapewnią wspaniały relaks. Ten hotel pod Wrocławiem z basenem zapewni nam także rozrywki na wypadek deszczu. 

W hotelu i hotelowej restauracji niemal wszystko kręci się wokół wina, dlatego jest to idealne miejsce, by spróbować lokalnych produktów i poznać ofertę unikatowego Spa pod Wrocławiem, w którym przy zabiegach wykorzystywane jest wino. Autorskie receptury zaskarbiły sobie uznanie gości. 

Dla gości możliwe jest również zorganizowanie zwiedzanie winiarni (czyli miejsca w którym produkowane i przechowywane jest wino) oraz winnicy – czyli stoków, na których uprawiana jest winorośl. Dodatkowo miejsce znajduje się blisko Arboretum w Wojsławicach, ok. 1,5 kilometra.