Gdzie pod Wrocławiem można wynająć duży magazyn?

Przedsiębiorcy zainteresowani wynajmem nowoczesnego obiektu magazynowego w stolicy Dolnego Śląska nie są ograniczeni do magazynów zlokalizowanych wyłącznie na terenie miasta. Nowoczesne powierzchnie magazynowe na wynajem we Wrocławiu to przede wszystkim obiekty zlokalizowane na obrzeżach, w gminach ościennych, takich jak Bielany Wrocławskie, Nowa Wieś Wrocławska, Tyniec Mały, Mirków, Długołęka czy Magnice.

Magazyny na południu miasta

Szczególnie dużą popularnością dużych firm handlowych, operatorów logistycznych, firm transportowych i produkcyjnych cieszą się magazyny zlokalizowane na południe od Wrocławia. To obiekty zlokalizowane bezpośrednio lub w niedużej odległości od autostrady A4, pełniącej funkcję obwodnicy Wrocławia autostrady A8. W południowych lokalizacjach dostępne są największe powierzchnie magazynowe na wynajem we Wrocławiu i właśnie w tym miejscu koncentruje się większość obiektów magazynowo-przemysłowych zajmujących olbrzymie połacie terenów wcześniej przeznaczonych pod działalność rolną. Duża ilość nowej powierzchni magazynowej do wynajęcia we Wrocławiu, a dokładniej rzecz biorąc w gminach sąsiadujących z miastem od południa, od strony autostrady A4, nie oznacza dużej dostępności. Nowoczesne obiekty są w większości w pełni wynajęte, co wiąże się z ich doskonałą lokalizacją i wysokim standardem wykonania, na co szczególną uwagę zwracają zagraniczne, w tym globalne przedsiębiorstwa.

Magazyny w kierunku na Warszawę

Kolejną, zyskującą na popularności lokalizacją pod budowę nowoczesnych magazynów na wynajem we Wrocławiu jest kierunek północno-wschodni, a dokładniej okolice drogi ekspresowej S8 biegnącej z Wrocławia w kierunku Warszawy. Nowe magazyny o dużej powierzchni, przystosowane do prowadzenia działalności handlowej lub lekkiej produkcji powstają m.in. w gminie Długołęka i Mirków. To obiekty wykonane z najwyższym standardzie, podobnie jak inne nowoczesne powierzchnie magazynowe na wynajem we Wrocławiu. Ich cechami jest duża uniwersalność i łatwość w adaptacji pod różne rodzaje działalności, dostęp do modułów biurowych i socjalnych, do rozbudowanej infrastruktury drogowej, energetycznej, teletechnicznej, wodociągowej i kanalizacyjnej, a także wysoki poziom bezpieczeństwa użytkowania wynikający z zastosowania nowoczesnego monitoringu, ochrony fizycznej i systemów przeciwpożarowych.

Poszukując nowoczesnej powierzchni magazynowej do wynajęcia pod Wrocławiem, w szczególności warto zainteresować się obiektami zlokalizowanymi w takich gminach jak Bielany Wrocławskie, Magnice, Długołęka i Mirków. Nowe obiekty powstają również w innych miejscowościach ościennych oraz w mieście, zwłaszcza na południu i zachodzie.