Wrocław na weekend – czego nie możesz przegapić?

Wrocław jest pełen miejsc, obok których nie da się przejść obojętnie. Bogactwo kulturowe, historyczne, a przy tym rozrywkowa oferta miasta przyciągają do stolicy Dolnego Śląska miliony turystów. A co, jeśli masz tylko dwa dni na zwiedzanie? Oto kilka propozycji, które warto uwzględnić, aby poczuć klimat miasta!

Starówka i pocztówkowy ratusz

Rynek we Wrocławiu słynie jako miejsce spotkań – wszystko ze względu na dziesiątki kawiarni, restauracji czy klubów, które działają na jego płycie. Najbardziej charakterystycznym budynkiem jest tutaj Stary Ratusz z wbudowanym w fasadę zegarem astronomicznym. Przed bryłą ratusza stoi natomiast zabytkowy pręgierz z XV wieku.

Z wieży budynku każdej niedzieli w samo południe rozlega się wrocławski hejnał. Warto przyjrzeć się przy okazji kamieniom otaczających rynek – jest ich aż 60, a niektóre noszą oryginalne nazwy, np. „Jaś” i „Małgosia”.

Hala Stulecia i Muzeum Czterech Kopuł

Hala Stulecia to zabytek wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Budynek wznoszono w latach 1911-1913. W momencie budowy Hali jej przykrycie miało największą rozpiętość na świecie, jeśli chodzi o wyzwania architektoniczne. Obok Hali Stulecia mieści się również Pawilon Czterech Kopuł, w który można zwiedzić Muzeum Sztuki Współczesnej. Uwagę przyciąga także pobliska Fontanna Multimedialna i pełna soczystej roślinności Pergola.

Ostrów Tumski – najstarsze ślady we Wrocławiu

To najstarsza i najbardziej zabytkowa część miasta. Jej obecna zabudowa ma charakter kościelny, a centralnym punktem wyspy jest katedra Jana Chrzciciela. To pierwsza świątynia w Polsce wzniesiona w stylu gotyckim.

Wrocław od zielonej strony

Wrocław z pewnością można zaliczyć to jednego z najbardziej zielonych miast Polski. Jeśli szukasz wytchnienia i okazji do relaksu z prawdziwego zdarzenia, czeka na ciebie Ogród Japoński, Park Szczytnicki czy Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Poza przyjemnie zagospodarowaną przestrzenią można korzystać tutaj z okazji do poznania mało znanych gatunków flory.

Zastanawiasz się, jak zwiedzić to wszystko w jeden weekend? Wystarczy dobra organizacja! Możliwości masz bardzo dużo niezależnie od tego, czy przyjeżdżasz własnym autem, pociągiem, czy może samolotem. Jeśli nie jesteś zmotoryzowany, ale cenisz sobie niezależną turystykę, dobrą opcją krótkoterminowy najem pojazdu. Przykładowo jeśli chodzi o Wrocław-lotnisko, wypożyczalnia samochodów prowadzona jest tam przez firmę Panek.

Operator udostępnia atrakcyjną flotę pojazdów z bogatym wyposażeniem i na korzystnych warunkach. Nie dość, że komfortowo dotrzesz na miejsce noclegu, to jeszcze zwiedzisz Wrocław we własnym tempie, niezależnie od żadnego rozkładu jazdy.