Intensywne prace budowlane w północno-wschodnim Wrocławiu

Ożywione działania budowlane odbywają się codziennie w północno-wschodnim obszarze Wrocławia, obejmując prace wykończeniowe na nowo wybudowanych Mostach Chrobrego oraz kontynuację prac przy Alei Wielkiej Wyspy. Ta ostatnia inwestycja jest ściśle powiązana z przebudową skrzyżowań nowego ciągu komunikacyjnego z ulicą Mickiewicza i aleją Paderewskiego.

Zarówno lokalni mieszkańcy, jak i kierowcy muszą mierzyć się z utrudnieniami na drogach spowodowanymi wielością prowadzonych jednocześnie projektów. Główne osiedla dotknięte tym problemem to Swojczyce, Sępolno i Biskupin, przez które każdego dnia tysiące ludzi dojeżdża do pracy w stolicy Dolnego Śląska. Pomimo że remonty dróg w tej części miasta zbliżają się do końca, frustracja użytkowników dróg osiąga punkt kulminacyjny, a oni sami niecierpliwie wyczekują zakończenia tych prac.

Mieszkańcy w rozmowie z Radiem Wrocław dzielą się swoim niezadowoleniem, pytając: „Nie rozumiem, dlaczego to wszystko jest robione jednocześnie. Przecież tak się nie da żyć, a co dopiero tędy jeździć”. Stojący w długich korkach, które sparaliżowały Wielką Wyspę, wyrażają swoje frustracje i niezadowolenie z obecnej sytuacji.