Jaki catering wybrać na firmową imprezę integracyjną?

Organizacja imprezy firmowej to wyzwanie dla osoby do tego wyznaczonej. Należy wybrać miejsce, atrakcje, a także zadbać o dobre jedzenie. Sprawdzonym rozwiązaniem jest catering, który można łatwo dopasować do preferencji uczestników spotkania. Przeczytaj, jaki catering wybrać na spotkane firmowe.

Jak wybrać miejsce na firmową imprezę integracyjną?

Wybór miejsca na firmową imprezę integracyjną zależy przede wszystkim od tego, jakie osoby są w zespole i jakie aktywności preferują. Układając program imprezy, warto postawić na przykład na gry team buildingowe, które uczą efektywnej współpracy w grupie. Jest to bezpieczna opcja, która spodoba się prawie każdemu. Dobrym pomysłem może okazać się też przeprowadzenie wspólnej akcji dobroczynnej lub tematycznych warsztatów (np. baristycznych, DIY, lub takich, które  zbudują w zespole kompetencje komunikacyjne).

Niezależnie jednak jakie aktywności zaplanujesz, nie możesz zapomnieć o dobrym jedzeniu.

Jak zorganizować jedzenie na imprezy firmowe?

Nie ma udanej imprezy bez jedzenia. Głód psuję atmosferę i sprawia, że uczestnicy są mniej chętni do aktywności. Podczas integracji firmowej warto zadbać o to, aby każdy miał co zjeść. Zamówienie posiłku z restauracji, przez znane portale dostarczające jedzenie pod wskazany adres, może nie być dobrym pomysłem. Zwykle niełatwo jest znaleźć miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, takie lokale nie zawsze obsługują też duże zlecenia. Dodatkowo ta opcja nie dostarczy nam przekąsek typu finger food, które można z zadowoleniem podjadać przez całe spotkanie.

Najbardziej praktyczną opcją jest zamówienie cateringu na firmową imprezę integracyjną. W zależności od okazji i potrzeb uczestników możesz wybrać z kilku istniejących opcji:

  • finger food (koreczki, paszteciki, kanapki w wersji mini),
  • catering w formie bufetu szwedzkiego (na ciepło i na zimno),
  • stół degustacyjny,
  • candy bar (inaczej słodki stół),
  • catering plenerowy (m.in. menu grillowe),
  • catering restauracyjny (dania podawane do stolika).

Firmy organizujące catering udostępniają zwykle także opcje wegetariańskie i wegańskie. Wybierając również takie dania, pokażesz, że dbasz o preferencje wszystkich członków swojego zespołu.

Jak wybrać catering na firmową imprezę integracyjną?

Catering na imprezę firmową warto zamówić w firmie, która zadba nie tylko o walory smakowe, ale także o odpowiednią prezentację dań. Dodatkowo firma cateringowa powinna dać Ci do wyboru menu, które będzie dobrane odpowiednio do okazji. Wszystkie dodatkowe uwagi, takie jak preferencje żywieniowe uczestników, alergie czy inne sugestie klienta powinny zostać wzięte pod uwagę.

O wszystkie te elementy zadba dobra agencja eventowa. W Festa Event możesz zlecić również kompleksową organizację wydarzeń (także tych wyjazdowych) – od przygotowania programu, przez rezerwację noclegu, dostarczenie materiałów, aż po wyżywienie i transport.