Wschodnia Obwodnica Wrocławia dłuższa? I to od grudnia!

Droga na trasie Bielany- Łany- Długołęka, to jedna z najdłużej budowanych dróg w okolicach Wrocławia. Chociaż jest ważnym węzłem komunikacyjnym miasta, musiało minąć kilkanaście lat, aby w końcu oddano ją w całości do użytku. W grudniu 2023 ma być przejezdna już w całości!

Prace nad Wschodnią Obwodnicą Wrocławia zostały podzielone na poszczególne etapy. Tak duży projekt nie mógł być wykonany „na raz”. Jednak cierpliwość wrocławian została wystawiona na ogromną próbę – bo ileż można czekać?

Grudzień 2022 zdaje się końcem robót. Jako pierwszy zostanie oddany do użytku odcinek krótszy, w okolicach Wojszyc oraz Ołtaszyna. W połowie miesiąca ma zostać również otworzony odcinek między Łanami, Długołęką, Kiełczowem i Mirkowem.

Nie da się ukryć, że Wschodnia Obwodnica Wrocławia jest ogromnym udogodnieniem dla kierowców, którzy nie muszą przejeżdżać przez centrum miasta. Połączenie Długołęki z Bielanami Wrocławskimi sprawia, że dojazd od wschodu miasta jest o wiele szybszy i bardziej komfortowy. Jest to również świetne połączenie z autostradą A4.