Kolizja samochodów na rondzie Karola Modzelewskiego we Wrocławiu

W czwartkowe popołudnie, dokładnie 7 września, tuż przed godziną 15, na wrocławskim rondzie imienia Karola Modzelewskiego, położonym w pobliżu Stadionu Miejskiego, doszło do kolizji dwóch pojazdów. Skutkiem zdarzenia była toyota, która znalazła się w pozycji bocznej po zderzeniu.

Na miejscu już obecne są służby ratownicze – między innymi dwie jednostki straży pożarnej oraz funkcjonariusze policji. W zaistniałym incydencie uczestniczyły dwie osoby podróżujące samochodami. Na szczęście żadna z nich nie doznała poważnych obrażeń ciała.

Do kolizji samochodów marki audi i toyoty hilux doszło na wspomnianym wcześniej rondzie Modzelewskiego. Według relacji zebranych od świadków, kierujący audi poruszając się pasem wewnętrznym na rondzie, uderzył w tylną część toyoty, której kierowca był już w trakcie opuszczania ronda w kierunku ulicy Królewieckiej, w stronę dzielnicy Maślice. W rezultacie zderzenia, toyota została przewrócona na bok, bezpośrednio na przejściu dla pieszych.

Funkcjonariusze policji prowadzą postępowanie mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności zdarzenia. Obecnie ruch drogowy na rondzie jest utrudniony, ale możliwe jest poruszanie się we wszystkich kierunkach.