Konferencja europejskich metropolii we Wrocławiu. Zobacz, o czym się mówi!

Wydarzenie jakim jest konferencja europejskich metropolii już po raz kolejny zawitała do Wrocławia. Podczas trzydniowej imprezy na scenie wystąpią eksperci z zakresu urbanistyki, finansowania rozwoju miast, a także prowadzenia polityki unijnej.

Na konferencji europejskich metropolii we Wrocławiu managerowie, urzędnicy miejscy oraz specjaliści z różnych dziedzin związanych z urbanistyką, chcą wspólnie rozwiązać konkretne problemy. Jednym z naczelnych tematów jest pytanie, jak powinny rozwijać się metropolie, aby zbalansować życie mieszkańców. Koleje, to jak poradzić sobie z wyzwaniami, jakie stoją wraz z nadejściem globalizacji.

METREX to konferencja, która co roku gości mnóstwo specjalistów, ale i osób chcących dowiedzieć się, jaka przyszłość stoi przed europejskimi miastami. Trzy dni wypełnione warsztatami i panelami dyskusyjnymi były nie tylko inspirujące, ale i dające nadzieję na rozwiązanie największych bolączek miast, w tym również Wrocławia. O tym, jak wpłynie to na całokształt miasta, zapewne dowiemy się niebawem.