Konwencja wyborcza Lewicy we Wrocławiu zobowiązuje do zmian w edukacji, dostępności mieszkań i opiece zdrowotnej

Podczas niedzielnej konwencji wyborczej, która miała miejsce we Wrocławiu, Lewica przedstawiła swoje główne punkty programowe na nadchodzące wybory samorządowe. Hasło kampanii, zwane „SMS Lewicy”, jest akronimem pochodzącym od słów „Szkoła – Mieszkanie – Szpital”. Głównym celem polityków tej partii w trakcie kampanii jest skoncentrowanie się na tematach takich jak edukacja, dostępność mieszkań oraz służba zdrowia.

We wrocławskim spotkaniu wyborczym zapowiedziano, że to właśnie z ramienia Lewicy ponad 10 tysięcy kandydatów będzie ubiegało się o głosy wyborców. Wśród osób wspierających tę inicjatywę był m.in. lider Nowej Lewicy, Włodzimierz Czarzasty, który podczas konwencji omawiał kluczowe postulaty swojej partii na zbliżające się wybory.

„Lewica to symbol usług publicznych i świadczeń publicznych. To synonim dobrego żłobka, wysokiej jakości szpitala, solidnej szkoły. Lewica oznacza dobrą pracę. To również synonim dobrego transportu oraz dostępności mieszkań. Wreszcie, Lewica to gwarancja godnej starości i prawidłowo funkcjonujących Domów Pomocy Społecznej” – wyliczał Czarzasty.

Magdalena Biejat, senator i kandydatka na stanowisko prezydenta Warszawy, podkreśliła w swoim przemówieniu, że „15 października wszyscy razem odnieśliśmy zwycięstwo nad Prawem i Sprawiedliwością. Teraz nie musimy już walczyć ani się bać. Nie musimy także głosować na mniejsze zło”.