Łukasz Kasztelowicz, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, oficjalnym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Wrocławia

Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, Łukasz Kasztelowicz, został oficjalnie ogłoszony kandydatem partii Prawo i Sprawiedliwość na stanowisko prezydenta miasta Wrocław. Kluczowym elementem jego programu wyborczego jest wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej w mieście oraz przekonanie do tego pomysłu wrocławskich kierowców, co ma na celu zmniejszenie emisji spalin.

„To jest główny problem, który musimy rozwiązać teraz. Chodzi tutaj przede wszystkim o redukcję problemu komunikacyjnego i zmniejszenia poziomu emisji spalin z samochodów osobowych do atmosfery”, powiedział Kasztelowicz.

W rozmowie z Radiem Wrocław o swojej decyzji o kandydowaniu na prezydenta Wrocławia mówił też inny polityk Prawa i Sprawiedliwości, radny Andrzej Kilijanek. Jednak, jak wyjaśnił później, przydzielono mu inną rolę w nadchodzących wyborach.

„Otrzymałem różne zadanie. Będę liderem listy w okręgu numer 3. Wierzę, że pani poseł Witek podjęła najlepszą decyzję dla nas wszystkich. Jesteśmy przecież jednym zespołem”, tłumaczył Kilijanek.

Z kolei Łukasz Kasztelowicz będzie otwierał listę kandydatów PiS do Rady Miejskiej we wrocławskim okręgu numer 1.