Mężczyzna chciał zdobyć szczyt Śnieżki w kąpielówkach

Kuriozalna sytuacja na Śnieżce. Turysta w szortach ukradł ratownikowi kurtkę!

Do niecodziennej sytuacji doszło w ubiegłą sobotę na Śnieżce. Mimo niskiej temperatury i obfitego śniegu pokrywającego zbocza góry, jeden z turystów zdecydował się wybrać na szczyt… w krótkich spodenkach. Niezbędna byłą interwencja ratowników.

Ratownicy GOPR Karkonosze uratowali życie niemądremu turyście

Nadejście zimy zawsze dla ratowników oznacza dużo pracy. Swoją bohaterską postawą sprawiają, że turyści na szlakach czują się bezpiecznie, wiedząc, że w razie niebezpieczeństwa mogą liczyć na ratunek. Ratownicy karkonoskiego Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego pomogą, gdy turysta dozna urazu, zasłabnie lub znajdzie się w terenie zagrożonym lawiną. Co jednak musieli pomyśleć ratownicy GOPR-u widząc piechura próbującego wejść na najwyższy szczyt w Karkonoszach w samych szortach?

To nie była jedyna akcja w masywie Śnieżki tego dnia, jednak z pewnością ratownicy zapamiętają ją na długo. Nie tylko z powodu niecodziennego widoku turysty w samych krótkich spodenkach stojącego w śniegu.

Śmiałek ukradł kurtkę jednemu z ratowników

Mężczyzna, który próbował zdobyć Śnieżkę w samych szortach miałby problem z przeżyciem tamtego dnia. Gdyby nie interwencja GOPR-u i sprowadzenie go bezpiecznie na dół, mógłby wychłodzić się i stracić zdrowie lub nawet życie. Jeden z ratowników na czas zejścia na dół pożyczył mu swoją kurtkę. To porządny sprzęt, kosztujący sporą sumę – profesjonalna kurtka do działań w górach. Mężczyzna w szortach, gdy byli już na dole, spytał ratownika o jeszcze jedną przysługę. Poprosił, by mógł zejść w ciepłej kurtce do swojego samochodu, gdzie przebrałby się w swoje ubrania. Od tego czasu minęło kilka dni – ratownicy nie widzieli już ani mężczyzny w spodenkach, ani cennej kurtki.

Szybko pojawił się apel, przedstawiciele GOPR Karkonosze wspominali w swoich mediach społecznościowych, że mężczyzna mógł być w szoku, kradnąc kurtkę.  Przyniosło to jednak efekt inny od spodziewanego. Wiele osób zdecydowało się zaoferować swoją pomoc i zorganizowano kilka zbiórek pieniędzy na zakup nowej kurtki dla bohaterskiego ratownika.

Karkonosze są pięknymi górami, które z pewnością należą do najpiękniejszych miejsc w Polsce. Niewprawiony turysta powinien jednak poczekać na  nadejście wiosny, jeżeli chce bezpiecznie spacerować po tych górach. Wiosną Karkonosze są także naprawdę malownicze.