Wrocławski Urząd Wojewódzki będzie czynny dłużej

Wrocław zdecydował się wprowadzić udogodnienia dla zaszczepionych

Na całym świecie trwa dyskusja na temat tego, jak zachęcić mieszkańców do szczepień. Wiele osób nie chce tego zrobić, argumentując swoją decyzję na wiele sposobów. Nie brakuje także głosów wskazujących na to, że segregacja osób na zaszczepionych i niezaszczepionych jest niezgodna z podstawowymi prawami człowieka.

Wrocław decyduje się wprowadzić udogodnienia dla zaszczepionych

Wprowadzenie dodatkowych ułatwień w codziennym życiu dla osób zaszczepionych ma zachęcić właśnie do szczepienia. Już teraz polskie i europejskie przepisy faworyzują osoby zaszczepione. Dzięki temu można na przykład łatwiej podróżować za granicę. Osoby zaszczepione często nie wliczają się także do limitu osób, które mogą wejść do różnych obiektów, np. do kina. Tylko zaszczepieni kibice mogą zasiadać na hokejowych trybunach – brzmiał jeden z pomysłów z tego roku.

Wrocław zdecydował się wyróżnić zaszczepione osoby, proponując im dodatkowe godziny otwarcia miejskich urzędów.

Dodatkowe godziny otwarcia Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu

Dolnośląski Urząd Wojewódzki to miejscem gdzie Wrocławianie załatwiają wiele spraw, na przykład kwestie związane z wyrobieniem paszportu. Zaszczepione osoby w niektóre dni w grudniu będą mogły skorzystać z usług Urzędu Wojewódzkiego w dodatkowych godzinach. Chodzi o 6, 7, 9, 10, 13, 14, 15 i 16 dzień grudnia 2021. Wtedy drzwi Urzędu Wojewódzkiego są otwarte dla zaszczepionych w godzinach od 16:00 do 18:00.