Marcin Płachno – rowerowy ambasador Polski

Zwolennicy ekologicznego transportu często apelują o korzystanie z rowerów. Jednak Marcin Płachno, zamiast tylko mówić, przekuł swoje słowa w czyn. Właściwie to w niebywały wyczyn – pokonanie trasy z Zurychu do Wrocławia na dwóch kółkach. Cała podróż zajęła mu 6 dni, a my mamy przyjemność podzielić się zdjęciami z tej niezwykłej wyprawy.

Zurych, będący stolicą Szwajcarii, dzieli około 1000 kilometrów od Wrocławia. Przez powietrze jest to dystans pokonywany w ciągu 100 minut, natomiast samochodem przejazd trwa ponad 10 godzin. A na rowerze? To pytanie postanowił odpowiedzieć Marcin Płachno, pełniący funkcję dyrektora Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej (ZOPOT) w Wiedniu. Całą trasę, liczącą 954 km, pokonał właśnie na dwóch kółkach.

Pierwszego etapu swojej wyprawy Marcin rozpoczął 20 września w Zurychu. Trasa prowadziła przez terytorium Niemiec i Czech. Jako szef polskiej organizacji turystycznej, Płachno na co dzień zajmuje się promocją Polski i namawia mieszkańców innych krajów do odwiedzin, przeważnie samochodem, autobusem lub samolotem. Tym razem jednak postanowił pokazać światu, że warto odwiedzić Polskę nawet na rowerze pokonując setki kilometrów.