Nowa inwestycja we Wrocławiu: noclegownia dla osób bezdomnych

We Wrocławiu planowane jest powstanie nowego schroniska dla osób doświadczających kryzysu bezdomności. Zainwestowane w to przedsięwzięcie środki wyniosą 10 milionów złotych, a lokalizacją schroniska będzie ulica Popielskiego. Przewiduje się, iż obiekt ten będzie pełnił swoje funkcje już wiosną 2025 roku.

Wrocławski Urząd Miasta poinformował o podpisaniu umowy na realizację przedmiotowej inwestycji. Planowany obiekt ma zapewnić schronienie dla osiemdziesięciu osób znajdujących się w sytuacji braku dachu nad głową. Noclegownia przy Popielskiego 8 zostanie oddana do użytku wiosną 2025 roku. Projekt przewiduje stworzenie budynku o prostych formach architektonicznych, jednocześnie wykorzystujących nowoczesne rozwiązania technologiczne. Obiekt będzie charakteryzował się wysoką efektywnością energetyczną przez zastosowanie na jego dachu instalacji fotowoltaicznej oraz pompy ciepła, co przyczyni się do zmniejszenia jego wpływu na środowisko.

W ramach inwestycji, w budynku powstaną dodatkowo sale szkoleniowe, świetlica, pralnia oraz pomieszczenia magazynowe. Realizacja tego projektu przyczyni się do zmiany oblicza ulicy Popielskiego, która zyska nową infrastrukturę drogową, w tym chodnik oraz oświetlenie.