Miejski Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu będzie otwarty o tydzień dłużej niż zwykle

W tym roku, znany i uwielbiany przez mieszkańców oraz turystów, wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy zaoferuje swoje atrakcje o siedem dni dłużej niż w poprzednim sezonie. Rozpoczęcie imprezy zaplanowano na tydzień później niż to miało miejsce w 2022 roku.

Serca Wrocławia oprócz tradycyjnych straganów ze słodyczami, regionalnymi produktami, grzanym winem czy ciepłymi ubraniami, ozdobi Bajkowy Lasek wokół Pręgierza. Dodatkowo przyciągać będzie dwupoziomowy drewniany domek skrywający w sobie fabrykę prezentów oraz karuzelę – wszystko to stworzone specjalnie na potrzeby Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Nie da się ukryć, że coroczna impreza wywołuje mieszane emocje wśród mieszkańców miasta. Niektórzy uważają ją za przejaw „promocji kiczu i tandety” i starają się trzymać z daleka, podczas gdy inni uważają, że święta Bożego Narodzenia nie mogłyby być kompletne bez wizyty na Jarmarku. Jednak bez względu na indywidualne odczucia, trzeba przyznać, że jarmark jest nie tylko jednym z największych świątecznych symboli Wrocławia, ale również skutecznym magnesem przyciągającym zwiedzających i znakomitym narzędziem promocji miasta poza granicami Polski.