Awaria zwrotnicy tramwajowej we Wrocławiu: pasażerowie linii 18 muszą liczyć się z utrudnieniami

Niedzielny dzień (12 listopada) nie był spokojnym czasem dla wrocławskiego systemu komunikacji miejskiej. Doszło do awarii jednej z centralnie położonych zwrotnic tramwajowych, co spowodowało, że pasażerowie linii nr 18 musieli zmierzyć się z pewnymi niedogodnościami i koniecznością modyfikacji trasy. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu, naprawa może wymagać kilku dni.

Usterka zwrotnicy miała miejsce 12 listopada, w niedzielę, po godzinie 13.00. Dotyczyła skrzyżowania ulic Pomorskiej i Stanisława Dubois. Tramwaje poruszające się na linii nr 18 w kierunku Gaju zostały zmuszone do zmiany swojej trasy i pokonania objazdu. W okresie naprawy, tramwaje, które planowo powinny kursować od przystanku Kępa Mieszczańska, są teraz przekierowywane przez most Pomorski, plac Jana Pawła II, a następnie ulicę Ruską do przystanku Rynek. Na tym przystanku wracają na swoją pierwotną trasę do Gaju.

Przeszkody w normalnym funkcjonowaniu linii nr 18 mogą potrwać do środy (15 listopada). Prace naprawcze zostaną przeprowadzone w nocy. – Przykro nam z powodu zaistniałych niedogodności – przekazuje MPK Wrocław.