Mieszkańcy trzech osiedli Wrocławia zyskali dostęp do nowego Centrum Aktywności Lokalnej

Mieszkańcy Wojszyc, jak również ludzie z sąsiednich dzielnic, otrzymają możliwość korzystania z nowo utworzonego Centrum Aktywności Lokalnej. Nowo powstałe miejsce, zwane „Wojszycka Sóweczka”, umiejscowione zostało w szkolnym budynku przy ulicy Asfaltowej.

Pomieszczenia tego centrum wyodrębniono z bloku sportowego tej szkoły i zlokalizowano na parterze. Wybór operatora dla tej placówki odbywał się poprzez otwarty konkurs, w wyniku którego wyłoniono fundację o nazwie Sóweczka Wspieranie i Rozwój Edukacji.

Elżbieta Pindral, reprezentująca Fundację, w rozmowie z Radiem Wrocław podkreślała, że jest to miejsce stworzone dla każdego, kto pragnie odkryć nowe możliwości oraz nawiązać silniejsze relacje społeczne. Szczególne zaproszenie skierowane zostało do mieszkańców trzech osiedli: Wojszyc, Jagodna i Ołtaszyna. Pindral podkreśliła, że dotychczas na Wojszycach nie było żadnego domu kultury czy miejsca spotkań, gdzie mogłoby dochodzić do interakcji między mieszkańcami różnych pokoleń i kultur, a także tworzenia szerokiej gamy ofert.

Uroczyste otwarcie nowego Centrum Aktywności Lokalnej miało zaszczyt obecności Prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka. Wyraził on satysfakcję z faktu powstania kolejnego tego typu miejsca na mapie miasta.