Most Zwierzyniecki nadal w remoncie. Urząd Miasta już po raz piąty zmienia datę oddania inwestycji!

Jeszcze w połowie ubiegłego roku obiecywano, że most Zwierzyniecki zostanie oddany do użytku w grudniu 2022 roku. Jak się jednak okazuje, termin zakończenia prac jest już przesuwany po raz piąty. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta nie potrafi podać jednoznacznej daty!

Idąc za najnowszym komunikatem Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu, termin zakończenia prac na moście Zwierzynieckim ma nastąpić pod koniec czerwca 2023 roku. Powstałe rozbieżności to efekt nie tylko wciąż zmieniających się warunków atmosferycznych, ale i opieszałości wykonawcy.

Przetarg, na mocy którego podjęto prace na moście Zwierzynieckim we Wrocławiu, rozstrzygnięto jeszcze w 2021 roku. Wybrany wykonawca miał wszystkie niezbędne referencje i spełniał wymogi określone przez urząd miasta. Kiedy remont zaczął się opóźniać, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta zobowiązał wykonawcę do pokrycia kosztów przedłużającego się remontu.

Do zrobienia zostało zamontowanie płyt granitowych oraz nałożenie powłok antykorozyjnych. Jednak wykonawca z tymi pracami musi poczekać aż wiosna zagości w pełnej krasie. Wykonanie tych czynności wymaga stabilnej, ciepłej pogody.