Mosty Pomorskie we Wrocławiu rozświetlone. Niezwykła uroczystość w Dzień Dziadka!

22 stycznia 2023 roku odbyło się symboliczne rozświetlenie prawie 130-letniego Mostu Pomorskiego we Wrocławiu. Chociaż oficjalne zakończenie prac jest planowane na 31 stycznia, to kilka dni wcześniej, otworzono go dla zwiedzających. Okazja była ku temu zaszczytna – dzień Babci i Dziadka!

Było późne popołudnie, gdy wielu mieszkańców Wrocławia spotkało się przy Mostach Pomorskich. Najwięcej było seniorów ze swoimi wnuczętami. To właśnie w ich święto postanowiono specjalnie celebrować, oficjalnym zapaleniem przepięknej iluminacji świetlnej na Mostach Pomorskich.

Na uroczystości nie zabrakło prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka, który złożył wrocławskim seniorom życzenia z okazji ich święta. Potem to właśnie oni zapalili światełka, symbolicznie zaznaczając powrót światła na Mosty Pomorskie.

Obiekt ten był w renowacji aż 3 lata. Mające ponad 130 lat mosty przez długi czas czekały więc na swoje ponowne otwarcie. Obecnie mogą poszczycić się niezwykłą iluminacja świetlną, która będzie kolejną piękną atrakcją Wrocławia.