Czy da się funkcjonować bez prądu? Mieszkańcy 30 ulic we Wrocławiu przekonają się o tym na własnej skórze!

Od dzisiaj, 23 stycznia 2023 roku, mieszkańcy Wrocławia muszą liczyć się z okresowym brakiem prądu. Planowane prace związane z wyłączeniem dostępu do elektryczności potrwają do piątku, 27 stycznia. Kto musi się najbardziej przygotować?

Wszystko przez prace modernizacyjne oraz usuwanie awarii, która już powstała. Operatorzy Systemu Dystrybucyjnego są zmuszeni do wyłączenia całej linii, aby w bezpieczny sposób przeprowadzić czynności naprawcze.

Odcięte od prądu będą ulica Kaletnicza i Kminkowa na osiedlu Psie Pole i Niemcewicza, Jagiellończyka oraz Obłińska w Śródmieściu. Z przerwami w dostawie prądu muszą liczyć się również osiedla Wrocław Fabryczna i Wrocław Krzyki.

Operator zaznacza, że czasowe przerwy w dostawie prądu będą jedynie w godzinach od 7:00 do 16:00. Jeżeli poza tymi godzinami nie będzie dostępu do energii elektrycznej, należy niezwłocznie zgłosić to do dostawcy prądu.

Modernizacja linii energetycznej we Wrocławiu jest działaniem planowanym od kilku tygodni i mieszkańcy osiedli z czasowym brakiem dostępu do prądu zostali o tym odpowiednio wcześniej poinformowani.