Nagrody dla piłkarzy WKS

Najlepsi piłkarze Śląska Wrocław w 2021 roku

Piłkarze Śląska Wrocław rozegrali już wszystkie swoje mecze w 2021 roku. Przyszedł więc czas na ocenienie ich postawy w pierwszej części sezonu 2021/2022. Kto spisywał się najlepiej z piłkarzy wrocławskiej ekipy? Ocena piłkarzy Śląska Wrocław.

Erik Exposito – gwiazda, którą być może nie zdążymy się nacieszyć

Chcąc wskazać najlepszego piłkarza ostatnich miesięcy, wielu kibiców i dziennikarzy z pewnością wybierze Erika. Napastnik Śląska Wrocław imponuje formą strzelecką i bierze udział w grze tak chętnie, jak nikt. Niestety, dobra dyspozycja hiszpańskiego snajpera może spowodować jego rychłe odejście ze stolicy Dolnego Śląska. Kwota, którą trzeba wydać by zatrudnić tego utalentowanego piłkarza nie jest wysoka dla klubów zza granicy. Niestety, Erik Exposito może opuścić Śląsk Wrocław nawet w najbliższych dniach, w zimowym okienku transferowym. W przeszłości grał w Hiszpanii (ma za sobą nawet debiut w LaLiga!), jest to jeden z możliwych kierunków tego zawodnika.

Szef w szatni jest jeden: Jacek Magiera

Trener piłkarzy Śląska Wrocław potrafi wyciągnąć maksimum z kadry swojego zespołu. Znany dotychczas z pracy w Legii Warszawa i młodzieżowych reprezentacjach Polski były piłkarz świetnie czyta grę rywali. Śląsk Wrocław niemal zawsze wychodzi na plac gry z odpowiednim nastawieniem i planem taktycznym. Dzięki temu zespół z Dolnego Śląska stał się równorzędnym rywalem dla dużo silniejszych kadrowo ekip. Ocena piłkarzy Śląska Wrocław byłaby w tym sezonie zdecydowanie niższa, gdyby nie dobra praca Magiery.

Dobre oko do zmian Jacek Magiera pokazał między innymi w Gliwicach. W meczu z Piastem rezerwowy strzelił gola w 94. minucie, ratując Śląsk przed porażką.

Dwadzieścia sześć występów i dziesięć goli – Robert Pich jest „w gazie”

Świetną formę prezentuje też inny ofensywny piłkarz. Robert Pich w lidze zanotował 8 trafień i trzy razy asystował przy golach kolegów. Do tego dołożył gole i świetną grę w europejskich pucharach, przez co spowodował, że Śląsk był naprawdę bliski awansu do fazy grupowej.

Końcówka tej rundy była już nieco słabsza, być może dlatego, że wiele meczów rozgrywał na 100%, dając z siebie naprawdę wszystko.

Michał Szromnik i Matúš Putnocký – dwóch bardzo dobrych bramkarzy

Kibice polskiej ligi piłkarskiej nie przywykli do widoku dwóch równorzędnych bramkarzy w jednym zespole. Zarówno młody Polak, jak i bardziej doświadczony kolega nie raz ratowali zespół przed porażką w tym sezonie.  Obaj golkiperzy z Wrocławia należą do ligowej czołówki i często naprawiają błędu obrony.