Najnowocześniejsza sortownia Poczty Polskiej we Wrocławiu. Już działa!

Sortownia znajduje się przy ulicy Awicenny we Wrocławiu. Kosztowała ponad dziewięćdziesiąt milionów złotych i jest pierwszą z trzech tego typu maszyn w Polsce. Na potrzeby zwiększonej pracy, zmodernizowano również sam obiekt Poczty Polskiej.

Statystyki brzmią obiecująco. Nowy sorter sprawia, że przesyłki międzynarodowe i etykiety adresowe wypełnione w trybie zestandaryzowanym, są odczytywane automatycznie. Swoją pracę wykonuje w tempie do dziewięciu tysięcy przesyłek na godzinę. Nie obyło się bez modernizacji samego obiektu, który powiększył się o 17 dodatkowych bram kurierskich. Obecnie pracujący na sortowni będą mieli do dyspozycji aż 69 bram kurierskich.

Bardzo ważnym aspektem, podkreślanym przez wiceprezesa Poczty Polskiej, Andrzeja Bodziony, jest poprawa warunków pracy pracowników. Zarówno proces modernizacji jak i umaszynowienie wrocławskiej sortowni to ogromny krok nie tylko w kierunku lepszej pracy Poczty, ale i szybkości jej funkcjonowania. Dość dodać, że codziennie przez sortownię przechodzi nieco ponad czterdzieści tysięcy listów i paczek.