Będzie nowy szpital onkologiczny we Wrocławiu?

Plany są bardzo ambitne- ma to być jeden z najnowocześniejszych szpitali onkologicznych w regionie. Podpisano już nawet umowę, gwarantującą rozpoczęcie takiej inwestycji we Wrocławiu. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że jest rok wyborczy, pełne sfinansowanie prac z pieniędzy rządowych może okazać się obietnicą bez całkowitego pokrycia.

Mowa tu o Szpitalu Onkologiczno – Pulmunologiczno-Hematotologicznym, który ma powstać przy ulicy Kosmonautów. Koszt całej inwestycji wyceniany jest na ponad miliard złotych. Co ważne, w tym samym, nowym budynku ma zostać uruchomione również pierwsze Centrum Raka Tarczycy na Dolnym Śląsku.

Pocieszające jest to, że wraz z nowym szpitalem zwiększy się również dwukrotnie ilość miejsc dla pacjentów. Do dyspozycji będzie aż 671 łóżek, 26 oddziałów stacjonarnych i aż 30 jednostek z przeznaczeniem do leczenia ambulatoryjnego. Do 14 wzrośnie również liczba doskonale wyposażonych sal operacyjnych. W nowym szpitalu będzie się odbywać do 10 000 zabiegów każdego roku.

Prace związane z budową nowego szpitala zostały podzielone na pięć następujących po sobie etapów. Pierwszy z nich to projektowanie, na które został już rozpisany przetarg.