Co robić w niedzielę we Wrocławiu?

Niedzielne atrakcje we Wrocławiu (5.12)

Pogoda nie dopisuje, jednak warto sprawdzić, jakie atrakcje czekają na Wrocławian i turystów w najbliższą niedzielę. Ze względu na to, że synoptycy przewidują znaczne opady deszczu, skupimy się bardziej na atrakcjach w zadaszonym miejscu.

Atrakcje na niedzielę we Wrocławiu

Deszczowa niedziela 5.12 sprawia, że wiele osób szuka atrakcji pod dachem. Bez wątpienia warto (szczególnie z dziećmi) wybrać się na jedno z mikołajkowych wydarzeń. Są organizowane w całym mieście, w wielu miejscach. Należą do nich restauracje, sklepy i inne miejsca.

Niedzielą w Muzeum Miejskim we Wrocławiu zobaczymy przez kilka dni wystawę poświęconą szopkom bożonarodzeniowym – „Od szopek śląskich do krakowskich”. W klubie „Czasoprzestrzeń” odbędzie się natomiast event „Wino i miodzio”, potrwa od 11:00 do 18:00. W Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się filmowy poranek pod tytułem „Coraz bliżej święta” – dzieci zobaczą na nim polskie bajki (m.in. Reksio) nawiązujące do okresu świątecznego.

Mikołajkowe atrakcje we Wrocławiu

W Centrum Kultury Agora odbędą się warsztaty z tworzenia mikołajkowych lampionów. Start przewidziano na godzinę 11:00, do udziału zaproszone są głównie dzieci i młodzież. W CK „Zamek” w Leśnicy o godzinie 11 ruszają Rodzinne Mikołajki z wieloma atrakcji dla dzieci i nie tylko. Największym mikołajkowym eventem bez wątpienia będą „Mikołajki na Maxa” w Hali Stulecia. Zaczynają się o 12:30, a w planie jest między innymi zwiedzanie zakamarków Hali. Na stadionie Śląska Wrocław zaplanowano natomiast „Mikołajki na lodzie” – potrwają w godzinach 17:00-19:00.

Weekend zawsze jest też dobrym momentem na rodzinną wycieczkę. Dobrym miejscem może być jeden z dolnośląskich zamków. Wiele z nich umożliwia zwiedzanie wewnątrz – zła pogoda nie będzie więc przeszkodą.