Atrakcje na sobotę 4.12

Weekendowe wydarzenia we Wrocławiu – sobota (4.12.2021)

Nadchodzący weekend we Wrocławiu jest pełen różnego rodzaju wydarzeń artystycznych, kulturalnych i rozrywkowych. Zobacz, gdzie warto się wybrać w najbliższych dniach.

Wydarzenia dostępne codziennie

W sezonie zimowym codziennie można wybrać się na jedno z wrocławskich lodowisk. Niektóre z nich są kryte (pod dachem), na przykład w Hali Odbita przy ul. Wejherowskiej. Lodowiska pod gołym niebem znajdują się np. na Stadionie Miejskim (od niedawna Arena Tarczyński we Wrocławiu) lub przy ul. Spiskiej. Na każdym z lodowisk funkcjonują szatnie i wypożyczalnie sprzętu. Można więc wybrać się na łyżwy bez konieczności posiadania swojego sprzętu.

Ciekawym miejscem, które z pewnością warto odwiedzić, jest Jarmark Bożonarodzeniowy na wrocławskim Rynku. Gdy pogoda dopisuje, warto spędzić tam trochę czasu, spacerując między świetnie wyglądającymi straganami. W klimacie świątecznym jest też zdecydowanie znajdujące się w Kolejkowie (w Sky Tower) miasto z piernika.

Atrakcje na sobotę 4.12

Plantacja z choinkami EkoChoinka zaprasza wszystkich chętnych już w najbliższą sobotę. Jak co roku będzie można przejść się między drzewkami i wybrać to najbardziej idealne. W tym roku zaplanowano także inne atrakcje, w tym EkoJarmark.

Od soboty do niedzieli we Wrocławskim Bazarze Smakoszy organizowane są targi rękodzieła. Można tam nie tylko nabyć ciekawe rzeczy, na przykład z przeznaczeniem na prezent, ale także wystawić swoje dzieła. W godzinach 10:00-19:00 w Hali Stulecia odbywają się także „Targi wszystkiego dobrego”.

W sobotę 4.12 o godzinie 10:00 chętni mogą uczestniczyć we wspólnym zwiedzaniu wrocławskiego Rynku. Przewodnik nie tylko pokaże najciekawsze (te znane i nieznane) miejsca, ale także opowie wiele historii. O 10:30 spacer z przewodnikiem startuje natomiast na Ostrowie Tumskim.

Miłośnicy autobusów i innych pojazdów komunikacji miejskiej mogą wybrać się do Zajezdni Popowice. W godzinach 12:00-16:00 potrwają tam Mikołajki. Zaplanowano wiele atrakcji, w tym zwiedzanie starych autobusów, które kiedyś jeździły wrocławskimi ulicami.