Nieruchomości we Wrocławiu z „drugiej ręki”. Sprawdzamy wrocławski rynek wtórny

Wrocław od lat przyciąga uwagę osób, które poszukują idealnego miejsca do zamieszkania. Ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców tego miasta cieszą się mieszkania i domy z drugiej ręki. W naszym artykule zgłębimy potencjał wrocławskiego rynku nieruchomości wtórnych.

Wrocław jako idealne miejsce do życia

Wrocław od wielu lat plasuje się w czołówce najlepszych miast do życia w Polsce. Według raportu Urzędu Statystycznego we Wrocławiu pt. „Małżeństwa, rozwody i migracje ludności według wieku i płci w 2021 r.”, w omawianym roku we Wrocławiu przybyło aż 7854 mieszkańców zameldowanych na pobyt stały. Wśród nich zdecydowaną większość stanowią osoby w wieku do 34 lat. Oczywistym jest, że wiele z tych osób szuka swojego idealnego miejsca do zamieszkania. Młodzi ludzie, którzy są na początku swojej kariery zawodowej, bardzo często poszukują mieszkań lub domów z drugiej ręki, które są zdecydowanie atrakcyjniejsze cenowo niż nieruchomości z rynku pierwotnego. Sprawia to, że zapotrzebowanie na lokale z rynku wtórnego jest we Wrocławiu naprawdę spore.

Czy warto kupić mieszkanie z rynku wtórnego we Wrocławiu?

Wrocławski rynek nieruchomości oferuje szeroki wybór lokali z drugiej ręki. Zakup mieszkania z rynku wtórnego ma sporo plusów i może być atrakcyjną opcją dla dużego grona osób. Do głównych zalet takiego rozwiązania należą:

 •   Oszczędność pieniędzy – ceny mieszkań z wrocławskiego rynku wtórnego są zazwyczaj znacznie niższe od tych z rynku pierwotnego.
 •   Możliwość natychmiastowego wprowadzenia się do lokalu – w mieszkaniu z rynku wtórnego możemy zamieszkać od razu po zakupie. W przeciwieństwie do nieruchomości z rynku pierwotnego, możemy uniknąć długiego oczekiwania na możliwość przeprowadzki. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, którym zależy na czasie.
 •   Możliwość obejrzenia mieszkania przed zakupem – niezaprzeczalną zaletą lokali z rynku wtórnego jest możliwość ich obejrzenia przed zakupem, co w przypadku rynku pierwotnego nie jest możliwe (w tym przypadku mieszkanie można obejrzeć wyłącznie na rzucie deweloperskim).
 •   Atrakcyjna lokalizacja – mieszkania z rynku wtórnego bardzo często znajdują się na dobrze skomunikowanych wrocławskich osiedlach, w pobliżu sklepów i lokali usługowych.
 •   Standard wykończenia – poszukując mieszkania z rynku wtórnego, możemy trafić na nieruchomości o wysokim standardzie wykończenia, w doskonałym stanie technicznym. Wśród ofert sprzedaży znajdziemy wiele starannie utrzymanych lub odnowionych lokali, które nie wymagają remontu.

Wrocławski rynek wtórny – różne typy zabudowy

Wrocławski rynek wtórny oferuje mieszkania znajdujące się w różnych typach zabudowy. Wśród nieruchomości z drugiej ręki można znaleźć m.in.:

 •   lokale usytuowane się w przestronnych kamienicach o charakterystycznej dla Wrocławia wysokości ok. 25m;
 •   mieszkania w blokach znajdujących się na kameralnych osiedlach o historycznym układzie zabudowy;
 •   lokale w blokach wchodzących w skład osiedli wielorodzinnych powstałych w latach 60., 70., 80. i 90. ubiegłego wieku;
 •   mieszkania znajdujące się w zabudowie blokowej na nowoczesnych osiedlach;
 •   mieszkania w apartamentowcach;
 •   jednorodzinne domy na sprzedaż we Wrocławiu.

Najdroższe i najtańsze mieszkania z rynku wtórnego

W procesie poszukiwania nieruchomości z drugiej ręki warto zastanowić się, w których dzielnicach Wrocławia można znaleźć mieszkania najbardziej atrakcyjne cenowo. Według danych dostępnych na portalu GetHome, najdroższe mieszkania z rynku wtórnego znajdują się na wrocławskim Starym Mieście oraz w dzielnicy Fabryczna. Lokale w nieco niższych cenach można znaleźć w dzielnicy Krzyki. Osoby, które szukają stosunkowo tanich mieszkań, powinny natomiast skoncentrować się na nieruchomościach zlokalizowanych w dzielnicy Psie Pole.

Mieszkania z drugiej ręki – gdzie szukać najlepszych ofert?

Wrocław oferuje bogaty wybór lokali z rynku wtórnego. Aby znaleźć swoje wymarzone miejsce do zamieszkania, warto zajrzeć na stronę GetHome.pl – https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/wroclaw/. Można tam znaleźć ponad 1300 ofert sprzedaży nieruchomości z drugiej ręki (stan na październik 2023), dzięki czemu każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Podsumowując, wrocławski rynek wtórny oferuje wiele atrakcyjnych nieruchomości spełniających różnorodne potrzeby i preferencje. Mieszkania z drugiej ręki znajdują się w różnych dzielnicach i typach zabudowy, dzięki czemu każdy może znaleźć nieruchomość idealnie dopasowaną do własnych potrzeb.