Wrocławski ratusz przygotowuje się do budowy kładki nad fosą między Wzgórzem Partyzantów a Podwalem

Planowana od wielu lat kładka nad wrocławską fosą, która ma łączyć Wzgórze Partyzantów z Podwalem, może wreszcie stać się rzeczywistością. Choć pomysł na jej budowę jest obecny w miejskich rozmowach od dawna, brakowało konkretnej akcji na rzecz jego realizacji. Teraz jednak, gdy miasto ogłosiło przetarg na projekt tej przeprawy, wydaje się, że szanse na jej powstanie znacznie wzrosły.

Jednak koncept ten musi uwzględniać wiele aspektów architektury okolicznego obszaru. „Jest to teren pod nadzorem konserwatora zabytków. Musimy więc pamiętać o zapewnieniu łatwego dostępu do przejścia dla pieszych przez ulicę Podwale, do którego kładka będzie docierać” – wyjaśnia Radiu Wrocław Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

Kładka ma służyć zarówno rowerzystom, jak i pieszym, co jest głównym celem tego zadania. „Chcemy, aby harmonijnie wpisała się w obraz komunikacyjny tego regionu Wrocławia” – dodaje Świercz.

Decydujący wpływ na wybór ratusza będzie miała cena projektu. Mieszkańcy i aktywiści od dawna apelują o takie rozwiązanie, a niektóre wnioski w tej sprawie zostały złożone już w 2018 roku.

„Symbolicznie połączy to Przedmieście Oławskie ze Starym Miastem, ale przede wszystkim usprawni ruch i możliwości rekreacyjne” – podkreśla Miłosz Cichuta z Akcji Miasto, rozmawiając z Radiem Wrocław.