Nowoczesne muzeum na Stadionie Wrocław

Już niedługo we Wrocławiu powstanie najnowocześniejsze muzeum w mieście. Towarzyszyć mu będzie pub sportowy. A to wszystko na terenie Stadionu Wrocław. Poznajmy więcej szczegółów!

Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia oraz szefowie stadionu i klubu Śląsk Wrocław przedstawili najnowszą inwestycję. W niedługim czasie zostanie ogłoszony przetarg na budowę muzeum wyżej wymienionego klubu sportowego. Zakończenie prac planowane jest na około za dwa lata.

Muzeum wraz z pubem mają znajdować się na poziomie esplanady, gdzie często odbywają się różnego rodzaju wydarzenia kulturalne.

Przestrzenie komercyjne na stadionie są już niemal w całości wynajęte. Działalność prowadzi tu ponad 20 firm, mamy przedszkole dla 300 dzieci, tor kartingowy, lodowisko, nowe boiska ze sztuczną nawierzchnią, to wszystko jest działaniem ostatnich miesięcy. (…) – podkreśla Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Opracowano już wstępną listę eksponatów. Oprócz namacalnych pamiątek piłkarskiego śląska, dla muzeum zostaną również udostępnione materiały audio-wizualne. Między innymi będą to mecze z dawnych lat.

Miejsce ma nawiązywać do historii klubu oraz uczcić 10-lecie stadionu. Do tej pory stadion odwiedziło 5 milionów osób. Władze miasta chcą, aby stadion nie był atrakcją jedynie w dni meczowe. Zamiast tego ma on stanowić swojego rodzaju atrakcję turystyczną i przyciągnąć jeszcze większą liczbę odwiedzających. Niepodważalnie może okazać się to nie lada gratką dla wszystkich fanów piłki nożnej.

Muzeum towarzyszyć będzie pub sportowy, w którym będą transmitowane wydarzenia sportowe. Ponadto przewidywany jest również ogródek piwny, w którym spędzić będzie można niejeden ciepły wieczór.