Nowy hotel na terenie wrocławskiego lotniska – znakomita inwestycja dla podróżnych

Niedawno rozpoczęła się budowa nowego hotelu, którą realizuje Port Lotniczy Wrocław. Hotel ten, znajdujący się na obszarze lotniska, ma osiem kondygnacji, z czego jedna jest podziemna. Poza tym, goście będą mieli do dyspozycji 122 pokoje rozłożone na pięciu piętrach oraz ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych przestrzeni użytkowej. Oczekuje się, że pierwszych gości obiekt przyjmie pod koniec 2025 roku.

Wdrożenie tego projektu to odpowiedź na rosnące potrzeby i oczekiwania podróżujących z i do Wrocławia. Budowa hotelu jest kolejnym etapem w procesie rozwoju lotniska, które w 2023 roku służyło rekordowym 3,9 milionom pasażerów. Zasadniczym celem tej inwestycji jest zwiększenie komfortu korzystania z usług lotniska, poprzez oferowanie wygodnego zakwaterowania tuż przy terminalu.

Po zakończeniu budowy, hotel będzie działał pod marką Hampton by Hilton. Jak podkreśla Cezary Pacamaj, Prezes Zarządu Portu Lotniczego we Wrocławiu, komfort klientów jest priorytetem. Twierdzi on, że nowopowstały obiekt, zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie terminalu, będzie stanowić wyjątkowe udogodnienie. Jest to szczególnie ważne dla tych pasażerów, którzy podróżują we wczesnych godzinach porannych lub przybywają wieczorem.