Odliczanie do Juwenaliów 2024: Dwa tygodnie pełne imprez i koncertów

Kiedy kalendarz adwentowy przestaje dostarczać ekscytacji, zaczyna się odliczanie do Juwenaliów 2024. Już za dwa tygodnie, 22 i 23 maja, studenci przejmą kontrolę nad miastem. W drodze do przejęcia sterów władzy, przemierzą ulice Wrocławia, a potem rozpoczną się niekończące się imprezy i koncerty.

Start festiwalu #WrocławRazem odbędzie się w środę 22 maja, kiedy to rozpocznie się kolorowy korowód juwenaliowy. Korowód studentów rozpocznie swoją trasę o godzinie 11.00 z placu Grunwaldzkiego. Następnie przekroczą most Grunwaldzki, przejdą przez plac Dominikański, po czym dotrą na plac Wolności. Tam prezydent Jacek Sutryk symbolicznie wręczy studentom klucze do miasta Wrocławia.

Seria koncertów w Tarczyński Arenie rozpocznie się o godzinie 15.00 zarówno w środę 22 maja, jak i w czwartek 23 maja. W pierwszym dniu festiwalu (22 maja) wystąpią tacy artyści jak Guzior, Tribbs, Video i Kacperczyk. Następnego dnia (23 maja) na scenie zaprezentują się Young Leosi, Łydki Grubas, Otsochodzi oraz Nocny Kochanek.