Odnowione Kamienice i Podwórko we Wrocławiu w Konkursie "Modernizacja Roku & Budowa XXI w."

Wrocław może poszczycić się pięknie odnowionymi kamienicami i podwórkiem w centrum miasta, które teraz konkurują w prestiżowym konkursie „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”. Kamienice zlokalizowane przy ulicach Mierniczej oraz Biskupa Tomasza, a także podwórko w pobliżu placu Nowy Targ przeszły radykalną metamorfozę. Zapraszamy do samodzielnego ocenienia efektów tych inwestycji.

Konkurs „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” to wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim, organizowane przez Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego i Targi Pomorskie Sp. z o.o. Trzy świeże inwestycje zgłoszone przez Zarząd Zasobu Komunalnego we Wrocławiu zostały zaakceptowane do udziału w bieżącej edycji konkursu i niedawno poddane ocenie członków jury.

Na listę zakwalifikowanych projektów trafiły: rewitalizacja kamienicy przy ulicy Mierniczej 10, kamienica z zachowanymi poniemieckimi napisami przy ulicy Biskupa Tomasza 10 oraz odnowione podwórko znajdujące się w centralnej części miasta.

Jury byli niezwykle zafascynowani przede wszystkim podwórkiem, ale także gruntownym remontem kamienic – począwszy od piwnic aż po dach. Aleksandra Lipertowska wyjaśnia, że członkowie jury byli zaskoczeni, że prace remontowe prowadzono bez przeszkód, mimo ciągłej obecności mieszkańców w budynkach. Dodatkowo, byli zdumieni faktem, że większość remontów we Wrocławiu jest prowadzonych w ten sposób.