Potężne opady deszczu powodują chaos we Wrocławiu

Klimatyczna nawałnica spowodowała znaczne utrudnienia na terenie Wrocławia. Straż miejska musiała interweniować po intensywnych ulewach, które zalały niektóre części miasta. Na jednym z mieszkalnych osiedli doszło do dramatycznego incydentu – drzewo przewróciło się na zaparkowany samochód. Sytuacja jest skomplikowana również na drogach, gdzie zalegająca woda czyni niektóre odcinki trasy nieprzejezdnymi.

W sumie, strażacy zmuszeni byli ingerować aż czterdzieści razy, aby poradzić sobie z zaistniałymi problemami. Obecnie jednostki koncentrują swoje działania na ulicach Ślicznej i Zielonogórskiej, gdzie usuwane są powalone gałęzie drzew. Wśród obszarów które ucierpiały najbardziej, znalazł się Park Brochowski, który został zalany przez gwałtowne opady.

Zespół straży miejskiej z Wrocławia informuje, że angażował się w ponad 30 sytuacjach kryzysowych zarówno na terenie miasta jak i w całym powiecie. Mimo wcześniejszych alertów meteorologicznych wydanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), opady deszczu nadal nie ustępują.