Odwiedziny Marszałka Sejmu w Liceum Ogólnokształcącym nr XII we Wrocławiu oraz planowane spotkanie z Różą Thun

Szymon Hołownia, pełniący obowiązki Marszałka Sejmu, miał okazję spotkać się z młodzieżą ze wrocławskiego Liceum Ogólnokształcącego numer XII. Odwiedziny odbyły się podczas lekcji dotyczącej obywatelstwa.

Podczas dyskusji poruszano różne tematy, między innymi problemy związane z eskalującymi podziałami społecznymi. Marszałek Hołownia wyraził swoje obawy związane z napiętą sytuacją społeczną, mówiąc „Dzisiaj musimy postępować tak, aby nie rezygnować z naszych różnic, ale jednocześnie starać się tłumić rosnące napięcia społeczne, które można obserwować, na przykład na Twitterze”.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów liceum. Jednym z najbardziej zapadających w pamięć komentarzy ucznia było stwierdzenie „Głównie to ciekawość. Marszałka Sejmu nie widuje się codziennie, prawda? Chciałem zadać pytania dotyczące sytuacji na granicy wschodniej oraz zapytać o środki zapobiegawcze w kontekście niedawnego zamachu na premiera Słowacji”.

Planowany jest także kolejny punkt wizyty Marszałka Hołownia we Wrocławiu. O godzinie 17:30, na Bulwarze Dunikowskiego, ma on przyjść na otwarte spotkanie z mieszkańcami miasta. Towarzyszyć mu będzie Róża Thun, kandydatka do Parlamentu Europejskiego.