Dzień pełen atrakcji we Wrocławiu: Piknik Odrzański i Noc Muzeów

Mieszkańcy Wrocławia cieszyli się intensywnym dniem pełnym wydarzeń 18 maja. Rozpoczynając od południa, na bulwarze Dunikowskiego odbywał się do wieczora Piknik Odrzański. Event ten został zorganizowany z okazji Dni Odry, a jego przebieg udokumentowano na licznych fotografiach.

Atrakcje trwały do godziny 18:00 i obejmowały różne aktywności zarówno na lądzie, jak i wodzie. Między innymi, można było zobaczyć łódź Westerplatte II załadowaną marynarzami, pokazy ratowników wodnych, a także liczne warsztaty – żeglarskie i modelarskie. Nie zabrakło również konkursów oraz różnorodnych gier i zabaw dla najmłodszych.

Wzdłuż bulwaru i w jego pobliżu ustawiono liczne namioty organizacji takich jak WOPR, Hydropolis, Ekosystem, Wrocławska Organizacja Turystyczna, Stara Kopalnia w Wałbrzychu, a także Wrocławska Akademia Biznesu czy Polski Związek Żeglarski. Szczególne zainteresowanie przyciągało stanowisko ze Szkoły Wyższej Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu, na którym zaprezentowano drukarkę 3D.

Jednak piknik nad Odrą to nie jedyna propozycja na ten dzień. Tego samego dnia obchodzono Noc Muzeów 2024. O godzinie 18:00 rozpoczęło się zwiedzanie Muzeum Odry, które znajduje się przy ul. Wybrzeże Wyspiańskiego 27. Dysponując szantami, krótkimi rejsami oraz wernisażem wystawy wrocławskich twórców „Tak o rzece” na barce Irena, muzeum otworzyło swoje drzwi dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców i turystów.