Panthers Wrocław nawiązują współpracę z NFL i organizują obóz dla dzieci

Klub futbolu amerykańskiego Panthers Wrocław rozpoczął prace nad dwiema inicjatywami skierowanymi na rozwój tej dyscypliny sportu. Pierwsza polega na wysłaniu jednego z ich trenerów do Stanów Zjednoczonych, a druga obejmuje organizację obozu treningowego dla najmłodszych w stolicy Dolnego Śląska.

W ramach nowo utworzonych związków z National Football League (NFL), czołową ligą futbolu amerykańskiego na świecie, Klub Panthers postanowił wysłać swojego dyrektora sportowego, Jakuba Samela, do Cleveland w stanie Ohio. Jakub Samel, który pełni również funkcję głównego trenera reprezentacji Polski w futbolu amerykańskim, spędzi tam dwa tygodnie na obozie przygotowawczym drużyny Cleveland Browns. Przeżyje nie tylko okazję do obserwowania pracy innych trenerów i zdobywania wiedzy od sztabu szkoleniowego na najwyższym światowym poziomie, ale także będzie miał okazję uczestniczyć w dwóch meczach przedsezonowych.

Druga inicjatywa wynika z nawiązania współpracy z NFL Flag Poland. Dzięki temu partnerstwu, klub Panthers Wrocław będzie mógł zorganizować obóz treningowy dla dzieci zainteresowanych futbolem amerykańskim na terenie Wrocławia. To nie tylko służy propagowaniu sportu wśród najmłodszych, ale także umożliwia zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.