Parkomaty staną na kolejnych ulicach Wrocławia

Większość miejsc parkingowych w centrum Wrocławia podlega już pod strefę płatnego parkowania. Niedawno do listy dołączyły kolejne ulice, a w planach jest już kilka kolejnych. Jakie miejsca zostały objęte opłatą? Koniecznie sprawdź i uchroń się przed mandatem.

Nowe parkomaty. Gdzie powstaną?

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta ogłosił listę miejsc, gdzie możemy spodziewać się parkomatów i otrzymać mandat w razie nieuiszczenia opłaty.

Parkomaty staną na:

– Piłsudskiego
– Wysokiej
– Tęczowej
– Grabiszyńskiej
– w rejonie placu Orląt Lwowskich i ulicy Braniborskiej
– w rejonie Komuny Paryskiej (ul. Dąbrowskiego, Pułaskiego)
– na Sienkiewicza
Oraz w rejonie ulic: Liskego, Sopockiej i Bujwida.

Opłaty, które będą tam obowiązywać, są zgodne z cennikiem strefy C. Dla stałych mieszkańców dostępny będzie abonament.

Gdzie jeszcze planowane są parkomaty?

To niestety nie koniec strefy płatnego parkowania. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta planuje włączyć do niej kolejne ulice.

W kolejnym roku parkomaty pjawią sie na ulicach:

– Komuny Paryskiej
– Daszyńskiego
– Żeromskiego
– Na Nadodrzu
– Przedmieście Oławskie
– Traugutta
– Stysia
– Owsiana

Jak uniknąć opłat za parkowanie?

Na ten moment zdecydowanie opłaca się jeździć samochodem elektrycznym lub hybrydowym. Ich posiadacze mogą liczyć na zwolnienie z opłaty lub atrakcyjne zniżki.

W korzystnej sytuacji są również osoby niepełnosprawne oraz motocykliści. Te grupy mogą kupić karnet miesięczny w naprawdę korzystnej cenie.

Przeciętnemu Kowalskiemu pozostaje płacić codziennie lub wykupić abonament w regularnej cenie 200 zł. Nie jest to suma bardzo duża, jednak biorąc pod uwagę średnie zarobki w Polsce, dla niektórych może okazać się ona sporym wydatkiem.

Na ten moment na szczęście nie ma dalszych planów na rozszerzenie miejsc parkingowych podlegających opłacie. Można jednak przypuszczać, ze w najbliższym czasie będziemy musieli pogodzić się z coraz większą ilością płatnych miejsc.