Utrudnienia we Wrocławiu. Kolejny etap budowy nowej trasy tramwajowej.

10 kwietnia 2021 roku zakończono pierwszy etap budowy linii tramwajowej na Popowice. Już w ten weekend z soboty na niedzielę rusza druga część tej inwestycji. Jakie zmiany czekają nas w najbliższych dniach? Gdzie spodziewać się korków. Koniecznie sprawdź i nie daj się zaskoczyć.
 

Drugi etap budowy linii tramwajowej

 
Z powodu rozpoczęcia drugiej części inwestycji, zmieni się organizacja ruchu na ulicy długiej w rejonie ulic: Młodych Techników, Inowrocławskiej oraz Michalczyka. Spore utrudnienia czekają tam kierowców, dla których niedostępna zostanie część ulicy.
 
Nie lepiej zapowiada się sytuacja pasażerów komunikacji miejskiej. Zmianom ulega rozkład jazdy inii C, 103, 104 i 128 jadących w stronę pl. Grunwaldzkiego, pl. Jana Pawła II i Zakrzowa. Autobusy zatrzymają się na długiej, przy przystanku tymczasowym.
 

Co jest w planach?

 
Podczas remontu planowane jest utworzenie przejścia podziemnego oraz znaczne modernizacje jezdni. Ma powstać droga rowerowa oraz nowoczesne przejścia dla pieszych. Zbudowane zostanie torowisko i wygodne przystanki tramwajowe.
 
Planowe zakończenie całości prac powinno nastąpić w 2022 roku. Jeżeli nic nie spowoduje opóźnień, już niedługo powinniśmy cieszyć się nową nitką komunikacyjną, która znacząco ułatwi poruszanie się po mieście. Do tej pory prace posuwały się w bardzo dobrym tempie i nie powinniśmy przewidywać znaczących opóźnień w inwestycji. Zrealizowane odcinki już teraz wyglądają zachęcająco. Czekamy na dalszy rozwój wydarzeń i trzymamy kciuki za terminowość wykonywanych prac.