Pierwszy szkolny dzwonek i problemy z komunikacją miejską we Wrocławiu

Początek roku szkolnego jest nie tylko wyzwaniem dla uczniów, ale również dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu. Informacje płynące od mieszkańców miasta wskazują na liczne problemy związane z obsługą tras przez MPK. Szczególnie dotkliwa okazała się awaria tramwaju na trasie między Galerią Dominikańską a przystankiem „Świdnicka”. Niestety, już od rana komplikacje pojawiły się również w innych miejscach. Wydaje się, że MPK nie było przygotowane na te perturbacje, gdyż brakuje aktualizacji na temat tych utrudnień.

Wrocławianie obawiają się, że poranne kłopoty z komunikacją miejską, zwłaszcza tuż po inauguracyjnym dniu nowego szlaku autobusowo-tramwajowego, mogą być zwiastunem dalszych problemów. Mieszkańcy zastanawiają się, czy możliwe jest zgromadzenie takiego pecha w ciągu jednego dnia, który miał być początkiem miesięcznego funkcjonowania komunikacji miejskiej. Niektórzy wręcz porównują emocje towarzyszące dzisiejszym wydarzeniom do doświadczeń kinowych.

– To dopiero początek dnia, zastanawiam się co jeszcze może się zdarzyć – mówi mieszkaniec Wrocławia, Łukasz Pudlewski.
– Mam nadzieję, że to już koniec… osoby, które miały dotrzeć do pracy lub szkoły na porannych godzinach, pewnie już dotarły… chociaż nie jestem pewny… jeśli ktoś teraz ruszy w drogę powrotną to powinien zdążyć na obiad – odpowiada inny mieszkaniec, Łukasz Romanowski.
– Wydaje mi się, że nie doceniamy naszego „fantastycznego” MPK. To wygląda jak promocja na początek roku szkolnego pod hasłem „Najgorszy koszmar rodzica: transport opóźniony – Jak dostarczyć dziecko do szkoły na czas”. Mam dziwne przeczucie, że to dopiero początek… Nie mogę doczekać się kolejnej „odsłony” – dodaje Łukasz Pudlewski.