Przeobrażenie miejskiego podwórka we Wrocławiu: Projekt zwycięzca WBO i konsultacje z mieszkańcami

Wrocławscy mieszkańcy zdecydowali się na zmiany w swoim otoczeniu. W 2021 roku, podczas jesiennej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego (WBO), wsparli projekt mający na celu zazielenienie jednego z podwórek. Propozycja uzyskała 6335 głosów, co zapewniło jej zwycięstwo. Plan dotyczył przestrzeni otoczonej przez ulice Nowowiejską, Jedności Narodowej, Daszyńskiego i Żeromskiego. Obecnie Zarząd Zasobu Komunalnego (ZZK) pracuje nad szczegółami projektu i planuje rozpocząć konsultacje z mieszkańcami.

Proces konsultacyjny dotyczący obszaru przy ulicy Nowowiejskiej 18-32 ma rozpocząć się 31 sierpnia i potrwać do 21 września.

Zarząd Zasobu Komunalnego podkreśla, że teren przeznaczony do rewitalizacji to spory obszar zabudowany, na którym obecnie dominuje chaotyczna roślinność i nieuporządkowane, zniszczone przez pojazdy trawniki. Istniejące ścieżki nie są utwardzone, a liczba parkujących samochodów jest znaczna. – „Mamy do czynienia z przestrzenią o dużej gęstości zabudowy, której zieleń pozostawia wiele do życzenia. Nieustrukturyzowane trawniki są degradowane przez parkujące pojazdy, a ścieżki nie są prawidłowo wytyczone ani utwardzone” – mówi Anna Olbryt z ZZK.