Plan na rzecz ochrony zabytkowego kąpieliska

W wyniku złego stanu technicznego, zabytkowy obiekt został zamknięty w bieżącym roku. Decyzją lokalnych władz, nie przewiduje się remontu, ze względu na ogromne koszty z nim związane. Jednak miejscowa społeczność wciąż pielęgnuje nadzieję na reaktywację kąpieliska.

Z inicjatywy Rady Osiedla Psie Pole-Zawidawie, odbyło się spotkanie poświęcone tej tematyce. Bartłomiej Świerczewski, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych, zaprezentował podczas spotkania nowatorską propozycję.

„Jeden z naszych partnerów, Ślęza Wrocław, która już wcześniej wybudowała w tamtym miejscu dużą halę sportową, zaoferowała nam możliwość stworzenia Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Taka szkoła dysponowałaby terenami sportowo-rekreacyjnymi oraz basenem, który mógłby służyć również jako kąpielisko” – mówił Świerczewski.

Kiedy pojawiły się głosy ze strony mieszkańców o chęci utrzymania otwartego basenu na okres letni, zdecydowaliśmy się zmodyfikować nasz pierwotny projekt – wyjaśnia Katarzyna Ziobro, prezes klubu. Zaproponowano więc, że w okresie zimowym, basen byłby zadaszony i służył jako przyszkolny, natomiast podczas cieplejszych miesięcy te ściany mogłyby być rozsuwane i demontowane.