Planowane protesty rolników mogą sparaliżować ruch wokół Wrocławia na cały miesiąc

W najbliższym czasie drogi dojazdowe do Wrocławia mogą okazać się zablokowane przez rolnicze protesty. Planowany czas rozpoczęcia manifestacji to godzina 10, a jej trwanie przewiduje się na miesiąc.

Akcje protestacyjne mają miejsce nie tylko we Wrocławiu, ale również na terenie całego kraju. Rolnicy zamierzają uniemożliwić przejazd, między innymi, przez autostradę A4, Autostradową Obwodnicę Wrocławia, Wschodnią Obwodnicę Wrocławia oraz trasę S5 prowadzącą z Poznania do Wrocławia.

Zakłócenia w ruchu drogowym można oczekiwać w ścisłej bliskości Autostradowej Obwodnicy we Wrocławiu – Magnice. Na autostradzie A4 zostanie zablokowany wiadukt na węźle Kostomłoty oraz miejscowość Osiek w obu kierunkach. Protesty odbędą się także na rondzie w Kiełczówku, na skrzyżowaniu ze starą drogą krajową nr 8 w Mirkowie i na odcinku między rondami w Łanach – wszystkie te miejsca znajdują się na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia.

Droga ekspresowa S5 Trzebnica – Wrocław również zostanie zablokowana. Przejazd traktorów planowany jest z Prusic przez Trzebnicę, a następnie blokada drogi S5 na węźle Trzebnica. Protesty odbędą się również na drogach krajowych nr 8 oraz 94 w miejscowościach Magnice, Jordanów Śląski, Łagiewniki, Niemcza i Oława (gdzie przewiduje się blokadę całego miasta).

Inne miejsca, gdzie można spodziewać się utrudnień to: Juszczyn w gminie Środa Śląska na drodze nr 94; Tyniec Mały (w pobliżu węzła Kobierzyce) na drodze nr 35; okolice ronda w Dobromierzu; skrzyżowanie DK8 z Legnicką w Ząbkowicach Śląskich oraz przejazdy na odcinkach Krzywa – Okmiany w powiecie legnickim i Strzelin – Wiązów.